«جی. کی. رولینگ» کلبه هگرید را می‌سازد

نویسنده:

۰۴:۲۱:۲۷

این نویسنده قصد دارد تا خانه تابستانی تمام سنگی را در «پِرتشایر» اسکاتلند بسازد که شباهت بسیاری به خانه یکی از کاراکترهای محبوبش، «روبیوس هگرید» شکاربان مدرسه جادوگری هاگوارتز دارد. مانند خانه خیالی هگرید-محیط بان هاگوارتز که در فیلم‌های هری پاتر رابی کالتِرِین نقش او را بازی می‌کرد-این خانه در حاشیه جنگلی که در این ملک 162 هکتاری وجود دارد، ساخته می‌شود.
رولینگ این زمین و خانه موجود در آن را در سال 2001 به قیمت 1.9 میلیون پوند خرید و در دسامبر همان سال در کتابخانه آن با همسرش ازدواج کرد.
این خانه جدید ساختاری دایره ای شکل با در و نیمکتی سنگی در قسمت جلویی و سقفی سنگی خواهد داشت. در گزارشی از شورای محلی گفته شده که شرط قبولی مجوز ساخت این خانه این است که در طی ساخت و ساز، هیچ درختی نباید قطع شده و یا آسیب ببیند.

 رولینگ قبلاً نیز ساختمان‌های مشابهی در املاکش در ادینبورگ ساخته است. خانه‌های درختی متصل به همی که او برای دو فرزند جوانترش ساخته، 250000 پوند خرج برداشته‌اند. این خانه های درختی دارای بالکن، فانوس‌ها و کنده‌کاری‌های متفاوت هستند.

بر اساس لیست «ثروتمندترین افراد دنیا» مجله «سان‌دِی تایمز» در سال 2012، رولینگ ثروتی در حدود 560 میلیون پوند دارد و بر اساس گزارشات او 100 میلیون پوند به موسسات خیریه اهدا کرده است. رولینگ همچنین در اوایل سال جاری 1 میلیون پوند به جنبش ضد استقلال اسکاتلند کمک کرد.

پریا پورمند

برگرفته از
کلبه هگرید
لینک کوتاه

دیدگاه