ادای احترام به افسانه جاویدان شرلوک هولمز

نویسنده:

۰۵:۵۹:۴۲

شخصیت واقعی "شرلوک هولمز" (Sherlock Holmes) هرگز وجود نداشته است اما هنوز هم آدرس داستانی او واقع در 221B خیابان بیکر نامه‌های بی‌شماری را که برای کارآگاه معروف انگلستان نوشته شده است، دریافت می‌کند. آخرین مراسم یادبود که برای بزرگداشت او در قالب یک نمایشگاه در موزه لندن برگزار شده است، تحت عنوان "مردی که هرگز زندگی نکرده و هرگز نمی‌میرد" می‌باشد و در لیست بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های یادبود این کاراکتر در 60 سال گذشته قرار گرفته است.

شرلوک هولمز بخشی از جهان ادبی لندن و در سال 1886 توسط نویسنده "آرتور کانن دویل" (Arthur Conan Doyle) ساخته شده است و تا به امروز در مجموعه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و بازی‌های ویدئویی در سراسر جهان زنده بوده است.
"الکس ورنر" (Alex Werner)، رئیس مجموعه تاریخی این موزه می‌گوید "مشخصات و ابزار او مثل پیپ، ذره بین و کلاه، فورا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد." این نمایشگاه، که تا ماه آپریل سال 2015 برگزار خواهد ماند، به سه بخش تقسیم می‌شود: اولین بخش به کتاب آن اختصاص داده شده، بخش دوم به لندن در عصر ویکتوریایی و بخش سوم به لوازم او که تصویر این کارآگاه را در تخیل عوام نشان می‌دهد.

از بهترین قسمت‌های این نمایشگاه، یک نسخه از دست نوشته‌های دویل است که پیدایش این شخصیت را نشان می‌دهد. هم‌چنین ژاکت‌های بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) بازیگر مجموعه تلویزیونی "شرلوک" در سال 2011، نیز به نمایش گذاشته شده است. این سریال از سال 2010 توسط بی بی سی پخش شده و اقتباسی معاصر گونه از شرلوک در بریتانیا است که بسیار محبوب گشته و در حال حاضر در بیش از 180 کشور دنیا به فروش می‌رسد.
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
شرلوک هولمز
لینک کوتاه

دیدگاه