روبات کوچک سخنگوی آوازه‌خوان

نویسنده:

۰۷:۱۸:۵۲

 
روز چهارشنبه، کمپانی عروسک‌سازی ژاپنی "تامی" (Tomy) از یک روبات کوچک چند استعداده انسان‌نما به نام "روبی جی. آر" (Robi JR) پرده برداری کردند. این روبات می‌تواند با استفاده از 1000 عبارت صحبت کند و حدود 50 ترانه بخواند و هم‌چنین دست، پا و سر خود را حرکت دهد. این شرکت اعلام کرده است که زبان ربات را فقط ژاپنی قرار داده و در اوایل سال آینده در بازار به قیمت 15000 ین (دلار 140) در فروشگاه‌ها و به صورت آنلاین در ژاپن به فروش می‌رساند.

روبی جی. آر توسط روبات‌ساز شناخته شده "توموتاکا تاکاهاشی" (Tomotaka Takahashi) طراحی شده است.
یک مقام مسئول از کمپانی روبی جی. آر اعلام داشت که در حدود همان زمان، بعد از رونمایی این روبات در نمایشگاه "هفته ربات توکیو" در ژاپن، خواهر و برادر چینی زبان آن نیز در تایوان و هنگ کنگ روانه بازار خواهند شد.

روبات 20 سانتی‌متری (7.9 اینچ) با چشمان گرد و قلمبه بامزه، شبیه به یک شش ساله طراحی شده است؛ در واقع به گونه‌ای طراحی شده است تا یادآور یک کودک 6 ساله باشد. با توجه به شرکت سازنده آن که می‌گوید روبی جی. آر مجهز به تشخیص صدا و عملکرد تقویمی است، بنابراین زمانی که صاحبان آن درخواست زمان کنند می‌تواند پاسخ دهد؛ و وقتی که درخواست خواندن یک  یک آهنگ از او شود ربات پاسخ خواهد داد، "بسیار خوب؛ پس با هم آواز بخوانیم" یا می‌گوید "نه؛ بعدا از من بپرسید چون من مشغول هستم" بسته به خلق و خوی و مودش درخواست شما را پاسخ می‌دهد.

کمپانی تامی قصد دارد 50000 عدد روبی جی. آر را در مدت یک سال در بازار خانگی خود به فروش برساند.

 
 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
Tomy
لینک کوتاه

دیدگاه