با کنترل تراز سفیدی رنگ‌های پاییزی را تقویت کنید

نویسنده:

۰۹:۳۰:۲۰ماه های پاییزی بیش از هر چیزی با رنگارنگ بودن شان شناخته می شوند اما در این ماه ها باید منتظر هوای غیرقابل پیش بینی و نور ناکافی هم باشید. برای اینکه از ثبت خوب یک صحنه اطمینان حاصل کنید باید تنظیمات تراز سفیدی را به جای استفاده از حالت خودکار آن در کنترل بگیرید. هر چند می توانید رنگ ها و درخشندگی تصاویر را بعدا با نرم افزار فتوشاپ هم تقویت کنید.

هنگام عکاسی از مناظر پاییزی باید مطمئن شوید که تمامی رنگ های موجود در تصویرتان همان طراوات و تاثیر خودشان را داشته باشند.

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن از انجام این کار به نحو احسن اطمینان حاصل کنید ، استفاده از تنظیمات تراز سفیدی دوربین به جای استفاده کردن از حالت خودکار آن است.

شرایط آب و هوایی در ماه های پاییزی به شدت تغییر می کند که می تواند موجب هر نوع مشکلی بشود. با سازگار نگهداشتن تراز سفیدی ، پردازش های بعدی آسانتر صورت خواهند گرفت.


1- خیلی سرد


اگرچه برگ ها در هر شرایط هوایی زیر درخت هنوز هم روشن باقی می مانند اما عکس هایی که با تنظیمات تراز سفیدی اتوماتیک ثبت شده اند ، سردتر به نظر می رسند . این عکس ها عمق زیادی هم ندارند.


2- قابل زندگیبا تغییر تنظیمات تراز سفیدی به حالت Cloudy ، دوربین می تواند بهتر با رنگ ها کار کند و حس گرمتری بوجود آورد که برگ ها را بیشتر شبیه به حالت واقعی شان نمایش می دهد.


3- دگرگونیبا تغییر دادن Levels در فتوشاپ عکس جان دیگری می گیرد. سبزه های موجود در کنار کادر ، اکنون برجسته تر نمایش داده می شوند و لبه های برگ ها هم از وضوح بیشتر برخوردار است.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “با کنترل تراز سفیدی رنگ‌های پاییزی را تقویت کنید”