باز هم به مناسبت چهلمین سالگرد «هلو کیتی»

نویسنده:

۰۸:۵۵:۳۲

 
موزه ملی ژاپن- آمریکا به افتخار چهلمین سالگرد آیکون معروف و پاپ "هلو کیتی" (Hello Kitty) اولین نمایشگاه از "نوع خود" را ارائه می‌کند. عنوان این نمایشگاه "سلام! بررسی دنیای بسیار بامزه هلو کیتی" است و همراه با ترکیبی از یک مطالعه مبتنی بر تاریخ و جامعه شناختی از این محصول، و هم‌چنین قطعات نادر و منحصر به فردی از آرشیو "سانریو" (Sanrio) برگزار می‌شود. از دیگر عناصر این گالری آثار اینستالیشن و میکس مدیا توسط هنرمندان، به منظور نشان دادن نفوذ هلو کیتی بر هنر معاصر است.
 
"کریستین یانو" (Christine Yano) نویسنده "جهانی شدن صورتی" (Pink Globalization) می‌گوید " هلو کیتی در سراسر اقیانوس آرام سفر کرده، و به عنوان سرپرست نمایشگاه بر آن نظارت دارد."
جیمی ریوادنیرا" (Jamie Rivadeneira) بنیان‌گذار و صاحب بوتیک JapanLA (که از فرهنگ پاپ الهام گرفته شده)، سرپرستی و برنامه‌ریزی هنر معاصر نمایشگاه را برعهده دارد. سخنرانی، میزگرد، و کارگاه‌های آموزشی در طول شش ماه نمایشگاه، برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد. هم‌چنین فرصت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شخصیت و به دست آوردن درک جدید برای تکامل هلو کیتی و نقش او برای پل زدن بین دو فرهنگ ژاپنی و آمریکایی در ایالات متحده تا به امروز و ارتباط عاطفی طرفداران به این شخصیت برای عموم مردم ارائه می‌شود. نمایشگاه نقش خود را به صورت یک عنصر کلیدی در میان چند رویداد و همکاری بین چندین نمایشگاه دیگر به مناسبت چهلمین سالگرد این آیکون ایفا می‌کند.

 
 
یاسمن فراهانی فرد
 
 

برگرفته از
Hello Kitty
لینک کوتاه

دیدگاه