فروش ۳۹/۳ میلیون آیفون پس از معرفی آیفون ۶

نویسنده:

۱۲:۴۲:۳۵


رشد سالانه آیفون مهم‌ترین موضوع موردبحث است و کاملاً مشخص است که چرا فروش این دستگاه در این مدت بالا بوده است. زیرا اولین دوره فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس است. اما در هر صورت می‌توان گفت آیفون 6 موفق‌ترین فروش را در میان تمام آیفون‌ها داشته است.
تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که در سال 2014 تعداد 38 میلیون آیفون، حدود 13 میلیون آیپد، کمتر از 5 میلیون دستگاه مک و 2.3 میلیون آیپاد به فروش برسد. سال گذشته 33.8 میلیون آیفون، 14.08 میلیون آیپد، 4.57 میلیون مک و 3.5 میلیون آیپاد در مدت مذکور به فروش رسیده بود.

نتایج سه ماهه اخیر کاملاً اثبات کردند که مهم‌ترین تجارت شرکت اپل، آیفون محسوب می‌شود و آیپاد و مک در جایگاه‌های بعدی و مشابه قرار دارند. کسانی که به دنبال اثبات آینده تبلت‌های اپل هستند، آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 و میزان فروش آن‌ها را در سه ماه بعدی به دقت بررسی خواهند کرد.
در کل سود حاصل از فروش آیفون در سال گذشته 19.5 میلیارد دلار بود و امسال به رقم 23.7 میلیارد دلار رسیده است. درآمد کل شرکت اپل 42.12 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش نشان می‌دهد.

این رقم‌ها نشان می‌دهند که آیفون 6 یک گوشی قوی و مک بهتر از قبل است. اما شرکت اپل میزان فروش یکی از محصولاتش را منتشر نکرده است؛ ساعت اپل. طی سال‌ها این شرکت همواره گزارشی از خط تولید محصولاتش منتشر کرده است. اما در مورد ساعت اپل این کار را نکرد.
 


پریا اقدامی
 
برگرفته از
Apple
لینک کوتاه

دیدگاه