تأیید پلت‌فرم Knox دستگاه‌های سامسونگ از سوی NSA +ویدیو

نویسنده:

۰۴:۰۳:۰۴


برنامه راه‌حل‌های تجاری برای مأموریت‌های محرمانه (CSfC) از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا را‌ه‌اندازی شده است. این برنامه تنها دستگاه‌هایی را تأیید می‌کند که استانداردهای امنیتی این آژانس را داشته باشند و الزاماً به سفارش دولت کره جنوبی ساخته نشده باشند.
محصولاتی که توسط برنامه مذکور NSA و سرویس امنیت مرکزی انتخاب شده‌اند، عبارتند از گلکسی اس 4 و اس 5، گلکسی نوت 3 و گلکسی 10.1 نسخه 2014. یکی  دیگر از محصولاتی که در گروه پلت‌فرم‌های دستگاه‌های همراه این فهرست قرار دارد، گوشی هوشمند Boeing Black است که برای کاربرد در زمینه‌های دفاعی و امنیتی توسط شرکت Boeing طراحی شده است.

قرار دادن محصولات سامسونگ در این فهرست احتمالاً به منظور ترویج دستگاه‌های سامسونگی که مبتنی بر پلت‌فرم Knox هستند و برای رقابت با محصولات دیگری چون BlackBerry است که در بازار دولتی و سازمان‌های IT محور وجود دارد. امنیت داده‌ها در این محصولات عامل مهمی در خرید چنین دستگاه‌هایی توسط دولت و سازمان‌های IT محور محسوب می‌شود.
شرکت سامسونگ در ماه ژوئن اعلام کرد به دنبال کسب گواهینامه امنیت برای دستگاه‌های دارای پلت‌فرم Knox از سازمان‌های دولتی سراسر جهان است.
پلت‌فرم Knox یک پلت‌فرم اندروید است که امنیت اندروید کدباز فعلی را بهبود می‌بخشد. دستگاه‌هایی که از این پلت‌فرم برخوردار هستند، به کاربران اجازه می‌دهند تا فضای شخصی را از فضای Knox Workspace جدا کنند. فضای شخصی محلی برای ذخیره اطلاعات شخصی است و فضای Knox محیطی محافظت شده است.

5 دستگاه همراه سامسونگ در ماه ژوئن در فهرست محصولاتی قرار گرفتند که برای کاربرد حساس اما غیرمحرمانه توسط آژانس سیستم‌های اطلاعاتی وزارت دفاع (DISA) تأیید شدند. این آژانس فناوری‌های تجاری را برای کاربرد در وزارت دفاع تأیید می‌کند.
آژانس (CSfC) محصولاتی که (DISA) تأیید کرده را به منظور کاربرد دربخش‌های امنیتی دولت آمریکا مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهد. شرکت سامسونگ ادعا کرده تنها شرکتی ‌است که دستگاه‌های همراهش در هر دو فهرست قرار دارند.
 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
Knox
لینک کوتاه

دیدگاه