هنر ژاپنی در نهایت در لندن مورد توجه واقع می‌شود!

نویسنده:

۰۴:۰۳:۱۹

جهان هنر در لندن به طور سنتی کمتر پذیرای هنر ژاپنی معاصر نسبت به هنر پاریس یا نیویورک بوده است، اما بازگشایی سه نمایشگاه و گالری تخصصی به فاصله یک هفته از یکدیگر، تغییر و تحولات عمده‌ای را نشان می‌دهد.
گالر‌ی‌دار "یوکیکو ایتو" (Yukiko Ito)، که گالری رنگین کمان سفید را در 7 اکتبر در خیابان 47 مورتیمر باز کرده است می‌گوید "همواره توجه بسیار کمی به هنر ژاپنی معاصر در لندن می‌شود. در این‌جا فرصت به اندازه کافی برای هنرمندان ژاپنی وجود نداشته است، بنابراین عموم مردم بیشتر به سمت به رسمیت شناختن تنها [تاکاشی] موراکامی و [یایوئی] کوساما تمایل داشتند."

"شینرو اوهتاکه" (Shinro Ohtake) در دوسالانه گوانگجو در سال 2010، "مستند 13" در سال 2012، و در دوسالانه ونیز در سال 2013 و چندین نمایشگاه انفرادی در برخی از معتبرترین موزه‌های ژاپن، شرکت داشته است. نقاشی‌های کودکانه و کارتونی "یوشیموتو نارا" (Yoshitomo Nara) نیز به طور گسترده‌ای شناخته شده می‌باشد و تا به امروز در "بلوم و پو"، لس آنجلس (2014)، در پیس گالری نیویورک (2013) و گالری ماریان بواسکی (2009) و در انجمن آسیا (2010) نمایشگاه‌هایی برگزار کرده است. او هم‌چنین در بخشی از دوسالانه ونیز در 2011 نیز فعالیت داشته است. اما با وجود نمایش در موزه‌های متعدد در سراسر جهان، او در حال حاضر اولین نمایشگاه جامع خود را به تازگی در لندن (Dairy Art Centre) برگزار کرده است. مطمئنا هنرمندان ژاپنی در حال پیدا کردن راه خود در لندن می‌باشند، اما روند پیشرفت این هنرمندان به آهستگی صورت می‌گیرد.
 
یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
هنر ژاپنی
لینک کوتاه

دیدگاه