خانه سرخ رنگ کوچک بر روی ماه + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۰۸:۴۹

انسان برای اولین بار در دهه‌های پیش بر روی ماه پا گذاشته است، بنابراین آیا زمان کافی برای ساخت یک خانه بر روی ماه وجود نداشته است؟ هنرمند سوئدی "میکائیل گنبرگ" (Mikael Genberg) در تلاش است تا با جمع‌آوری 15 میلیون دلار از طریق مردم جهان، یک خانه "خود مونتاژ" را در سال آینده به ماه ارسال کند.

 

گنبرگ می‌گوید "خانه ماه" (Moonhouse) با شیروانی قرمز و سفید، با اندازه‌‌های 2 در 3 متر (6½ در 10 فوت) در پایه شبیه به یک کلبه قرمز سوئدی معمولی است. این پروژه چیزی بیشتر از یک "پروژه هنری" نسبت به خانه‌های واقعی برای زندگی انسان است. در این طرح، خانه بر روی سطح ماه از طریق موشک فالکون 9 SpaceX در اکتبر 2015 فرود خواهد آمد. با توجه به طراحی، خانه با متریال مخصوص فضا و بیش از یک ساختار کربنی کشیده شده است. طراحی خانه به گونه‌ای است که می‌تواند در فضا یک بار به صورت خودکار گشوده و خود ساخته شود و بر روی سطح ماه قرار داده و سپس با گاز پر شود. پس هیچ نیازی به فضانورد و کمک او برای انجام مراحل کار وجود ندارد.
 
گنبرگ در یک فیلم تبلیغاتی در وب‌سایت پروژه Moonhouse، که در آن جمعآوری اعانه در حال وقوع است، می‌گوید "یک خانه کوچک قرمز رنگ می‌تواند نماد موفقیت از افکار بزرگ‌تر، شکستن موانع روانی جدید و در واقع ساخت یک سیاره خیلی بهتر باشد."

 

مشارکت‌کنندگان در این پروژه عبارتند از Falu Rodfarg، شرکت رنگ سوئدی 250 ساله و فناوری رباتیک فضای US companyAstrobotic. گنبرگ با پروژه‌های غیرعادی هنر غریبه نیست؛ او در سال 2000، اثر هنری "یک مسافرخانه" ("سمور مسافرخانه" به زبان انگلیسی Utter Inn "Otter Inn" in English)، شامل یک اتاق هتل در زیر دریاچه‌ای در نزدیکی استکهلم را ساخت.
او اولین تصور ایده قرار دادن یک پروژه هنری در ماه را حدود 15 سال پیش داشت، اما بحران مالی جهانی اخیر به معنای تسلیم شدن رویای او بود. حالا که اقتصاد تا حدودی بهبود یافته، گنبرگ می‌گوید دلیلی وجود ندارد که طرح خود را نتواند تحقق بخشد. 


 

 

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
Moonhouse
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “خانه سرخ رنگ کوچک بر روی ماه + ویدیو”