کنترل اتومبیل از طریق آیفون

نویسنده:

۰۲:۱۵:۳۰

 

شرکت اپل قصد دارد آیفون شما را به یک ریموت کنترل پیشرفته برای اتومبیلتان تبدیل کند، اما احتمالاً دستیابی به چنین چیزی سال‌ها طول بکشد.
مدارک یک اپلیکیشن که امتیاز آن ثبت شده، روز 21 اکتبر از سوی US Patent and Trademark Office منتشر شد. این اپلیکیشن Accessory control with geo-fencing نام دارد. در این اپلیکیشن یک محوطه مجازی اطراف اتومبیل شما تصور می‌شود که Geo-fence  نام دارد. جیوفنس یک پارامتر مجازی برای مناطق جغرافیایی واقعی است. آیفون شما از طریق شناسایی فاصله شما با اتومبیلتان بر مبنای جیوفنس، کارهای مختلفی انجام می‌دهد؛ مانند باز کردن در، روشن کردن موتور یا باز کردن در صندوق.

البته گوشی‌های هوشمندی که به عنوان ریموت کنترل اتومبیل به کار روند، مبحث جدیدی نیست. اپلیکیشن‌ها و فناوری‌های مختلفی در حال حاضر وجود دارند که گوشی هوشمند شما را به ریموت کنترل تبدیل کرده و در اتومبیل را باز و یا اتومبیل را روشن می‌کنند. اپلیکیشنی که اپل ثبت کرده، کارهای مشخصی را به صورت اتوماتیک و بر اساس موقعیت شما در داخل یا خارج از جیوفنس انجام می‌دهد. آیفون شما به تنهایی با اتومبیلتان یا هر دستگاه دیگری، از طریق CarPlay ارتباط برقرار می‌کند.

به عنوان مثال زمانی که از اتومبیل و جیوفنس مورد نظر دور می‌شوید، آیفون شما یک سیگنال به اتومبیل ارسال می‌کند تا درها را قفل و دزدگیر را روشن کند. برای نقاط مشخصی از اتومبیل می‌توان چند جیوفنس مختلف تعیین کرد. به عنوان مثال، یک جیوفنس در عقب اتومبیل، اگر تشخیص دهد که در جای مناسبی قرار دارید و آیفون خود را به همراه دارید، می‌تواند به صورت اتوماتیک صندوق را باز کند.

این فناوری حتی می‌تواند در فواصل دور نیز از طریق سیگنال سلولار کار کند. به عنوان مثال، اتومبیل شما زمانی که تشخیص دهد شما و آیفونتان در فاصله چند دقیقه‌ای اتومبیل قرار دارید، می‌تواند روشن شده و گرم شود.
همانطور که می‌دانید ثبت امتیاز یک اپلیکیشن ، باعث نمی‌شود این اپلیکیشن در دنیای واقعی ساخته شود. اما شرکت اپل ظاهراً علاقه دارد این فناوری را با اتومبیل‌ها ادغام کند؛ مانند CarPlay. در نتیجه احتمال ساخت چنین ریموت کنترلی در آینده وجود دارد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
CarPlay
لینک کوتاه

دیدگاه