فیلم «هابیت» پرخرج‌ترین سه‌گانه تاریخ سینما

نویسنده:

۰۳:۱۳:۲۲

با اینکه هنوز ماه‌ها تا اکران آخرین فیلم این مجموعه و بستن دفتر داستان سرزمین میانه در ماه دسامبر باقی مانده، گزارش‌های اقتصادی نیوزیلند می‌گویند که بودجه این فیلم‌ها چیزی در حدود 745 میلیون دلار بوده است.

انتشار این آمار، این فیلم‌ها را گران ترین فیلم‌های ساخته شده در تاریخ می‌کند اما این مبلغ متعلق به بودجه هر سه فیلم در کنار هم است. رکورد گینس برای گرانترین فیلم تاریخ متعلق به فیلم «دزدان دریایی کاراییب: در پایان دنیا» است که بودجه‌ای بالغ بر 300 میلیون دلار داشت.

کمپانی وارنر هیچ پاسخی در مورد این گزارش نداده و به اسوشیتد پرس گفته که علاقه‌ای به بحث در مورد بودجه ساخت فیلم‌ها ندارد. بر طبق آمار، دو فیلم اول مجموعه هابیت در سراسر جهان فروشی معادل 1.98 میلیارد دلار داشته‌اند و این مبلغ ممکن است با اکران فیلم سوم، به 3 میلیارد دلار برسد. سه گانه اصلی «ارباب حلقه‌های» پیتر جکسون در طی سال‌های 2001 تا 2003، 2.92 میلیارد دلار در نمایش جهانی خود فروش کردند.

در آخرین فصل از سه گانه هابیت که از کتاب «هابیت» نوشته جی.آر.آر تالکین اقتباس شده، مارتین فریمن، اونجلین لیلی، ریچارد آرمیتاژ، اورلاندو بلوم، یان مک کلن و بندیکت کامبربچ(صدای اسماگ اژدها) بازی می‌کنند. فیلم هابیت "جنگ پنج سپاه" در روز هفدهم دسامبر در سینماهای جهان به نمایش در می‌آید.
پریا پورمند
 
برگرفته از
Hobbit
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “فیلم «هابیت» پرخرج‌ترین سه‌گانه تاریخ سینما”