رونمایی از فناوری صندلی فورد با قابلیت تشخیص حمله قلبی

نویسنده:

۰۶:۲۷:۳۷

تاکنون صندلی‌های متنوعی از جمله صندلی‌های گرمکن، ماساژور، صندلی‌های دارای تهویه هوا که شما را خنک می‌کنند و صندلی‌هایی که در پیچ‌ها، شما را سر جایتان نگه می‌دارند، تولید شده‌اند. اما این بار شرکت فورد فناوری صندلی‌های اتومبیل را یک گام جلوتر برده و صندلی‌هایی تولید کرده که می‌توانند حملات قلبی را تشخیص دهند.
اتومبیل با استفاده از حسگرهای دستگاه نوار قلب صندلی برای تشخیص ضربان‌های قلبی نامنظم، به همراه دوربین داخل اتومبیل، زمانی که راننده از صندلی می‌افتد، سیستم‌های ترمز و هدایت فرمان خودکار را فعال کرده و اتومبیل را با رعایت ایمنی متوقف می‌کند. سپس اتومبیل اورژانس را خبر می‌کند.
مدیر بخش تحقیقات شرکت فورد در این رابطه گفت : «این فناوری برای زمانی طراحی شده که رانندگی افراد صدساله غیرعادی نخواهد بود». در آن زمان، حملات قلبی و مشکلات سلامتی دیگر مهم‌ترین دلایل تصادفات خواهند بود.

وی گفت: «نزدیک به 30 درصد افراد بالای 65 سال با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می‌کنند». با توجه به افزایش شدید میزان افراد مسنی که اتومبیل می‌خرند، این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پیش‌بینی می‌شود خریداران مسن مبلغ بیشتری پرداخت کنند تا از این فناوری بهره ببرند. زیرا آن‌ها می‌دانند که احتمال مواجهه با چنین مشکلاتی در سنین آن‌ها بیشتر است.
یکی دیگر از مسئولین بخش تحقیقات فورد این گونه گفت: «این صندلی را می‌توان در شرایط دیگری نیز به کار برد؛ مانند فشار خون بالا یا عدم تعادل در برق‌رسانی اتومبیل».
هنوز شرکت فورد مشخص نکرده که این فناوری در چه تاریخی در دسترس قرار خواهد گرفت، اما به گفته یکی از مسئولان احتمالاً کمتر از 5 سال دیگر این فناوری ارائه خواهد شد.

پریا اقدامی

برگرفته از
صندلی فورد
لینک کوتاه

دیدگاه