گوگل حامی اصلی شرکت نوپای Magic Leap

نویسنده:

۰۶:۴۳:۴۳

 

شرکت گوگل به همراه چند شرکت دیگر از جمله Qualcomm و شرکت فیلمسازی Legendary Entertainment، 542 میلیون دلار بر روی فناوری جدید این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند. طبق خبر روزنامه The New York Times ارزش این شرکت نوپا 2 میلیارد دلار ارزیابی شده، اما هنوز نمی‌دانیم که این شرکت چه نوع محصولاتی ارائه خواهد کرد. آنچه در مورد شرکت Magiv Leap می‌دانیم: طبق گفته مدیرعامل این شرکت، Rony Abovitz، این شرکت بر روی یک ابزار پوشیدنی سبک کار می‌کند که احتمالاً با کمک دستگاه‌ همراه کار می‌کند.

همچنین وی گفت فناوری شرکت Magic Leap فراتر از واقعیت مجازی یا افزوده است و می‌تواند اشیائی را بر روی تصویر ایجاد کند که واقعی به نظر می‌رسند. این فناوری از چیزی به نام سیگنال نور زمینه‌ که به صورت دینامیک دیجیتالی شده است، بهره می‌برد. مدیرعامل شرکت فیملسازی Legendary Pictures نیز فناوری این شرکت نوپا را این گونه توضیح داد: «بسیار قدرتمند» برای چنین شرکت نوپایی. وی افزود این فناوری نشانه‌ای از آینده است. شرکت Magic Leap از این سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند تا محصولاتش را سریع‌تر ارائه دهد. محصولات این شرکت مدت کوتاهی پس از معرفی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

با نگاهی به اختراعات این شرکت امیدواریم فناوری جدید این شرکت کمی آشکارتر گردد. امیدواریم، زیرا این اختراعات احتمالاً از فناوری متفاوتی بهره می‌برند. اگر این اختراعات به ابزار پوشیدنی مورد نظر ارتباط داشته باشند، در نتیجه می‌توان گفت این ابزار تصاویری دیجیتالی در عمق‌های مختلف را در یک تصویر به شما نشان خواهد داد. در نتیجه برخی از تصاویر به شما نزدیک‌تر و برخی دورتر به نظر خواهند رسید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Magic Leap
لینک کوتاه

دیدگاه