انتشار «از گاوبازی: نقاشی و کار بر روی کاغذهای فرناندو بوترو»

نویسنده:

۰۹:۲۹:۵۲

 
ماتادورهای قدرتمند، پیکادورهای مشتاق، جمعیت تماشاگر مضطرب… بیش از 140 نقاشی رنگ و روغن، هم‌چنین 35 نقاشی و طراحی از گاوبازی و مشتقات آن توسط "فرناندو بوترو" (Fernando Botero) ارائه شده است. نگاه نمایش‌گونه و مجلل هنرمند به این موضوع بیان خاصی به نقاشی‌هایش داده است. در جوانی، بوترو یک مشتاق و کنجکاو برای گاوبازی بوده و اینک شش دهه از هنر و نقاشی‌های سراسر درخشان و حرفه‌ای از او باقی مانده است. هنرمند عمیقا تحت تاثیر صحنه و میدان گاوبازی قرار گرفته بود: رنگ‌های زنده، حرکت پویا، زیبایی و خشونت، شجاعت و ترس، خط ریز بین زندگی و مرگ است. به نظر می‌رسد در سبک امضای بوترو، فیگورهای گاوبازی نسبت به مقیاس کار، بزرگ و جلوه‌دار باشند و در مجموع، فضا و حجم ساخته شده توسط این هنرمند در سراسر جهان مشهور است.

ماتادورها و پیکادورها، اسب و گاو نر، جمعیت پرشور و پرتره‌های قابل توجه، همه اغراق‌آمیز، و زیبا به دست این هنرمند ترسیم شده‌اند. این مجموعه شامل نقاشی‌ها و کار بر روی کاغذ می‌باشد.
فرناندو بوترو (تولد 1932) معروف‌ترین هنرمند زنده از زمان ما است، که فیگورهای بزرگ و برجسته او در میان هزاران نفر از هنرمندان در نقاط مختلف سراسر جهان، فورا قابل تشخیص است. این هنرمند کلمبیایی پیش از سفر به پاریس و فلورانس برای گسترش درک خود از هنر، در دانشگاه دسان فرناندو در مادرید تحصیل کرده است. در سال 1958 بعد از بردن "قطعه جایزه اول"، او پیروزی گسترده‌ای را کسب نمود. در سه دهه گذشته، او با بسیاری از نقاشی‌ها، طراحی‌ها،  مجسمه‌سازی و صدها نمایشگاه در سراسر جهان، در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. کتاب او، به نام "سیرک" توسط انتشارات  Glitterati در سال 2013 منتشر شده بود.

 
یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
گاوبازی
لینک کوتاه

دیدگاه