نگاهی به درون: آیپد ایر ۲، باریک‌ترین تبلت دنیا

نویسنده:

۱۱:۴۷:۴۴


اپل می‌گوید باتری آیپد ایر ۲، همانند آیپد ایر قبلی شما را تا ۱۰ ساعت کار مداوم همراهی می‌کند. اما جالب اینجا است که کالبد شکافی نسخه وای‌فای این تبلت توسط سایت iFixit نشان می‌دهد باتری نسبت به مدل قبلی ۱۵ درصد کوچکتر شده است. در واقع باتری ۳۲.۹ وات ساعتی آیپد ایر قبلی با باتری ۲۷.۶۲ وات ساعتی در آیپد ایر ۲ جایگزین شده است.
 
و البته به لطف چنین تغییراتی است که آیپد ایر ۲ نسبت به قبل ۱۸ درصد نازکتر شده و به زعم اپل اکنون باریکترین تبلت دنیا است.
 
اما چگونه اپل علی‌رغم کوچک شدن باتری هنوز می‌تواند کارکردی مانند قبل را در اختیارتان بگذارد؟ این شرکت می‌گوید پردازنده جدید آیپد ایر ۲ که با نام A8X معرفی شد، به همراه بهبودهای نرم‌افزاری iOS جدید، میزان مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش داده اند.
 
یکی دیگر از یافته‌های iFixit آن است که هزینه تعمیر آیپد ایر جدید نسبت به مدل قبلی بیشتر است و از امکان تعمیر پذیری کمتری برخوردار است. البته محصولات اپل همیشه به دوام بالا و عمر طولانی مشهور بوده‌اند و چنین موضوعاتی چندان باعث نگرانی کاربران نمی شود.
 
و در نهایت این سایت امتیاز تعمیر پذیری ۲ از ۱۰ را برای آیپد ایر ۲ در نظر گرفته است. در این رده بندی عدد یک نشان دهنده سخت بودن تعمیر و عدد ۱۰ نشانه  میزان آسانی آن است.
 
در ادامه مطلب می توانید داستان تصویری کامل این جراحی را مشاهده کنید:
 
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
کالبدشکافی!
لینک کوتاه

دیدگاه