همکاری لئوناردو دی‌کاپریو و Netflix

نویسنده:

۱۲:۵۲:۲۷

لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر موفق 39 ساله هالیوودی، برای تهیه کنندگی یک مستند جدید در مورد محافظت از گوریل‌ها در جمهوری دموکراتیک کونگو به تیم نتفلیکس پیوسته است.
این مستند که «ویرونگا»(Virunga) نام دارد، در مورد گروهی از محیط بانان است که سعی در حفاظت از گوریل‌های کوهستانی در خطر انتقراض در پارک ملی ویرونگای کونگو، در مقابل شکارچیان غیرقانونی دارند. این فیلم که دی‌کاپریو تهیه کنندگی اجرایی آن را بر عهده داشته است، از هفتم نوامبر برای تمامی مشترکین نتفلیکس قابل مشاهد خواهد بود.

لئوناردو دی‌کاپریو که تا به حال در پروژه‌های حمایت از حقوق حیوانات زیادی دست داشته، بنیاد «لئوناردو دی‌کاپریو» را در سال 1998 تأسیس کرده است. هدف این بنیاد بر روی وب سایتش «حفاظت از آخرین مکان‌های حیات وحش و طبیعی زمین و یافتن راه حلی برای همزیستی مسالمت آمیز بین انسان‌ها و دنیای طبیعت» عنوان شده است.

مستند ویرونگا در سال 2014 در جشنواره فیلم ترایبکا(TriBeca) اکران و در بخش بهترین مستند نامزد شد. این فیلم همچنین اولین فیلم بلند «اورلاندو وُن آین‌زیدل»کارگردان این فیلم است که به مدت دو سال در پارک ملی کونگو مشغول فیلمبرداری بوده است. او می‌گوید: "اتفاقی که در پارک ملی  ویرونگا در حال وقوع است، داستانی ضروری است که هر کدام از ما باید در مورد آن بدانیم. این داستانی است که ما را به شکلی عمیق تحت تأثیر قرار خواهد داد و در مورد اینکه ما در آینده برای فرزندانمان چه دنیایی به جا می‌گذاریم صحبت می‌کند."

پریا پورمند

برگرفته از
Netflix
لینک کوتاه

دیدگاه