LG و برتری در آزمون مقایسه تلویزیون های خمیده OLED

نویسنده:

۰۹:۱۲:۴۷اما چه شرکت هایی این تلویزیون های فوق العاده را تولید می کند؟
برجسته ترین نام هایی که در این حوزه در حال حاضر خودنمایی می کنند، LG و سامسونگ هستند. هر دوی این شرکت ها تا امروز چند تلویزیون خمیده OLED در بازارهای بزرگ و معتبر عرضه کرده اند.
و اما نکته مهم تر اینکه، کدام شرکت بهترین تلویزیون های خمیده OLED را می سازد؟
 UBI Research مقایسه ای پهلو به پهلو میان تلویزیون های 55 اینچی OLED خمیده موجود در بازار صورت داده است. و خبر خوب برای هواداران LG در سرتاسر دنیا این است که تلویزیون OLED خمیده LG با نام 55EA9800 ، توانسته است در این مقایسه بهتر از تلویزیون KN55S9 شرکت سامسونگ عمل کرده و آن را در بسیاری از جنبه ها پشت سر گذارد.
در اینجا خلاصه ای از این گزارش را با هم می خوانیم.

نگاهی به درون
ابتدای مقایسه  را با نگاهی به ساختار داخلی هر یک از تلویزیون ها برای ارزیابی بهینه بودن طراحی و همین طور آمادگی آن ها برای تولید انبوه آغاز می کنیم.
در تلویزیون OLED خمیده LG ، مدارها به صورت فشرده در میانه لایه پشتی پنل جای داده شده اند اما در همتای سامسونگی مدارها به صورت در هم تنیده و با ساختاری پیچیده طراحی شده اند که این ناهمگونی، در فاکتورهای وزن و اندازه به خوبی تأثیر خود را نشان می دهد. از نظر تعداد اجزا، محصول سامسونگ از 3382 جز به همراه 226 پیچ از 7 نوع مختلف بهره برده و محصول LG از 952 جزء از 121 پیچ در ده نوع مختلف استفاده می کند. علاوه بر این، اجزای استفاده شده در تلویزیون سامسونگ بسیار بزرگ تر از رقیب بوده و سبب می شود تا اندازه مدارات آن 36 درصد و اندازه بورد منبع تغذیه نیز 56 درصد از محصول LG حجیم تر باشد. در پایان این بخش از مقایسه، محصول سامسونگ حجیم تر و سنگین تر بوده و فاقد طراحی بهینه به منظور تولید انبوه است. در سوی مقابل اجزای تلویزیون خمیده LG از اندازه و مشخصه های مطلوبی برای تولید انبوه برخوردارند.

آیا اندازه مشخصه مهمی است؟ بدون تردید بله!
ضخامت و وزن ، مشخصه های کلیدی پیشرفت های تکنولوژیکی در OLED ها هستند. OLED ها از مزیت خود انتشاری برخوردارند و بنابراین نیازی به نور پس زمینه ندارند. به همین سبب تلویزیون های OLED   از تلویزیون های LED و یا LCD سبک تر و باریک تر هستند.
نه تنها تلویزیون های OLED سبک و باریک هستند بلکه تلویزیون OLED خمیده LG ، 8.2 میلی متر باریک تر و 15.6 کیلوگرم سبک تر از همتای سامسونگی خود است. گزارش به این نکته نیز اشاره می کند که اغلب تلویزیون های LCD ضخامتی در حدود 20 میلی متر دارند و از این نظر تلویزیون سامسونگ آن چنان که باید باریک باشد، هم نیست.


صرفه جویی در مصرف انرژی
انرژی این روزها حکم طلا دارد. بنابراین به سختی می توان از هزینه های مربوط به انرژی مورد نیاز برای مشاهده تلویزیون چشم پوشید.  خبر خوب این است که محصول LG توانسته است رتبه بهتری از لحاظ بهره وری در مصرف انرژی در کره به دست آورد.


حاشیه باریک اطراف صفحه نمایش
در سال های اخیر، باریک تر شدن حاشیه اطراف پنل تلویزیون ها، به تغییر طراحی آن ها منجر شده است. این حاشیه هر چه باریک تر باشد به تمرکز بهتر بر روی تصویر کمک بیشتری کرده و بنابراین تجربه بهتری از مشاهده تصاویر برای بینندگان ایجاد خواهد شد. در این بخش هم LG با اعداد 11 میلی متر در کناره ها و 17 میلی متر در بالا و پایین پنل ، حاشیه ای بسیار باریک تر از تلویزیون سامسونگ در محصول خود خلق کرده است.


جدول پایین خلاصه ای از گزارش و مقایسه های انجام گرفته را در اختیار شما می گذارد.

مشخصات LG Samsung
تعداد اجزای مدارات داخلی 952 3382
تعداد پیچ ها 121 226
ضخامت 4.3 mm 12.5 mm
وزن 17.2 kg 32.8 kg
حاشیه کناره های پنل 11 mm 15 mm
حاشیه قسمت های بالا و پایین پنل 13 mm 17 mm
بهره وری Level 3 Level 4
انحنا 5000R 4500R
شیب 2 درجه 3.5 درجه
انتخاب شما چیست؟

برگرفته از
تلویزیون‌های خمیده
لینک کوتاه
برچسب ها