«Moana» انیمیشنی جدید از کمپانی دیسنی

نویسنده:

۰۱:۱۹:۱۹

فیلم جدید کمپانی دیسنی«مونا» توسط کارگردانان «پری دریایی کوچک» ران کلمنتز و جان ماسکر کارگردانی می‌شود و در سال 2016 اکران خواهد شد. با موفقیت بی نظیر دو فیلم «یخزده»(Frozen) و «ملفیسنت»  کمپانی دیسنی در انیمیشن مونا بار دیگر داستانی با حضور یک کاراکتر مونث در نقش اصلی(مانند پوکوهانتس و مولان) می‌سازد. داستان اصلی و رسمی اعلام شده این داستان چنین می‌گوید: "در دنیایی باستانی در اقیانوس آرام جنوبی، مونا دختری با استعدادی ذاتی دریانوردی، در دریاها به جستجوی جزیره‌ای می‌رود. او در طی سفرش با قهرمان رویاهایش «مائوی» خدای دورگه افسانه‌ای رو به رو شده و آن‌ها با هم در سفری پر از خطر در دریاها به ماجراجویی می‌پردازند."

کلمنتس در مصاحبه‌ای می‌گوید که «کار کردن بر روی «مونا» یکی از نکات شادی آور دوران کاریش بوده» و قول یک ماجراجویی بزرگ و هیجان انگیز در دنیای زیبای اقیانوس را داده است. ماسکر اضافه می کند که «مونا شخصیتی پر اشتیاق، ماجراجو و سرکش با ارتباطی خاص با اقیانوس است. او شخصیتی است که ما همه دوست داریم و نمی‌توانیم برای معرفی او به مخاطبان صبر کنیم.»
فیلم «شاهزاده خانم و قورباغه» در سال 2009  با وجود فروش 267 میلیون دلاری در سراسر جهان، به عنوان یک شکست در گیشه سینماها تلقی شد و دیسنی مورد انتقاد شدید قرار گرفت. بعضی از منتقدین دلیل شکست این فیلم را وجود واژه «شاهزاده خانم» در عنوان فیلم نام بردند که باعث شد تا کمپانی دیسنی عنوان «راپونزل» را به «Tangled» تغییر دهد.  این فیلم در گیشه 600 میلیون دلار فروش کرد.

انیمیشن «یخرده» سال گذشته دیسنی که برای داشتن دو کاراکتر زن اصلی مورد تحسین قرار گرفت، با فروش 1.28 میلیارد دلار در سینماهای سراسر جهان، عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ را از آن خود کرد.

پریا پورمند
 

برگرفته از
Moana
لینک کوتاه

دیدگاه