برنده جایزه «عکاس حیات وحش سال» معرفی شد

نویسنده:

۰۱:۲۲:۰۳

مایکل نیک نیکلاس 62 ساله، در مراسمی در شهر لندن به عنوان برنده این مسابقه که توسط موزه تاریخ طبیعی انگلیس و بی‌بی‌سی برگزار می‌شود، معرفی شد. در بین افراد مشهوری که در این مراسم حضور داشتند، دوشس کمبریج(همسر پرنس ویلیام) و سِر دیوید اَتِن‌بورو نیز دیده می‌شدند. دوشس کمبریج که یکی از حامیان موزه تاریخ طبیعی است، به همراه سر دیوید اتن‌برو جایزه برندگان بزرگسال و همچنین زیر هجده سال را اعطا کردند.

عکس سیاه و سفید این عکاس که گربه سانان بزرگ گله «وومبی»(Vumbi) را در حال استراحت بر روی دره‌ای صخره‌ای در پارک ملی سِرِنگیتی نشان می‌دهد، یکی از فینالیست‌های دیدنی و جذاب این مسابقه بود. به گفته عکاس در این عکس، شیرهای ماده بعد از فراری دادن یکی از دو شیر نر موجود در گله، به استراحت و خواب پرداخته‌اند.
این عکس که «آخرین عکس عالی» نام دارد، با استفاده از نور مادون قرمز گرفته شده که به گفته نیکلاس «نور را تغییر و به آن حسی بسیار قدیمی و مقدس گونه می‌دهد.»
مایکل نیکلاس در سال 1996 به عنوان یکی از عکاسان مجله «نشنال جئوگرافیک» کار خود را آغاز کرد و در ژانویه سال 2008 به عنوان یکی از سردبیران اصلی این مجله منتصب شد. او در حال حاضر با همسر هنرمندش «ریبا پک» در شوگرهال، ویرجینیا زندگی می‌کند.

نمایشگاه «عکاس حیات وحش سال» امسال پنجاهمین سالگرد برگزاری خود را جشن می‌گیرد و به گفته موزه تاریخ طبیعی بریتانیا «شگفت آورترین و به چالش کشاننده ترین مناظر دنیای طبیعت» را نشان می‌دهد. داوران برای این مسابقه، 100 اثر برگزیده را از میان 42000 اثر عکاسی از 96 کشور جهان انتخاب کردند و این 100 اثر، در نمایشگاهی در موزه تاریخ طبیعی از 24 تا 30 آگوست 2015 قابل بازدید هستند.

در زیر عکس‌های منتخب دیگر این مسابقه می‌بینید:


 


پریا پورمند
برگرفته از
عکاس حیات وحش سال
لینک کوتاه

دیدگاه