منتقدان: آیپد ایر ۲ بهترین است، اما به اندازه کافی خوب نیست

نویسنده:

۰۳:۰۴:۵۱

آیپد ایر 2 تفاوت چندانی با مدل قبلی خود ندارد، اما منتقدان معتقدند در برخی زمینه‌ها به اندازه‌ای که اپل ادعا می‌کرد، خوب است. به ویژه وزن بسیار سبکی دارد و سریع تر از مدل قبلی است.
اما این بدین معنی نیست که نمی‌توانست بهتر از این باشد. در ادامه نظرات چند منتقد را با هم می‌خوانیم.

آقای برد مولن از سایت Engadget می گوید آیپد ایر 2 ظاهر و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. وی صفحه نمایش این تبلت را که هیچ شکافی ندارد، دوربین بهبود یافته و سخت‌افزارهای سریع‌ آن را مورد تحسین قرار داد. آیپد جدید اپل نسبت به مدل قبلی خود بسیار سریع‌تر است و عمر باتری آن بسیار بیشتر از یک روز کاری کامل است. وی بر حذف کلید Mute تأکید کرد که دردسرساز شده بود.
آقای نیلای پاتل از سایت Verge در این رابطه به چند مورد مهم اشاره کرد که این آیپد در مقایسه با تبلت های دیگر  بازار دچار کمبود است. به عنوان مثال آیپد جدید از کاربرد چندین کاربر پشتیبانی نمی‌کند، در نتیجه اگر با فرد دیگری به طور مشترک از این آیپد استفاده می‌کنید، نمی‌توانید یک لاگین شخصی برای هر کاربر بسازید. وی همچنین معتقد است آیپد جدید تفاوت بزرگی با آیپد سال گذشته ندارد، اما باتری آن مدت بیشتری دوام می‌آورد.

جوآنا استرن از روزنامه Wall Street Journal آیپد جدید اپل را به دلیل وزن سبکش تحسین کرد و گفت صفحه آنتی رفلکس این تبلت باعث شده تا محتواها را در نور فضای بیرون از خانه راحت‌تر ببینیم. وی همچنین تصدیق کرد که باتری مدل جدید بیشتر کار می‌کند، حتی می‌توانید در طول پرواز از یک کشور به کشور دیگر، چک کردن ایمیل‌ها و نوشتن در کل قبل از ظهر یک روز از آن استفاده کنید. مهم‌ترین نقص این تبلت، همان طور که منتقدان دیگر نیز اشاره کردند، این است که آیپد ایر 2 کاربرد جدیدی به آیپد اضافه نکرده است؛ مانند قابلیت انجام چند کار به طور همزمان.
دیوید پوگ از Yahoo Tech بر خلاف کارشناس وال استریت ژورنال معتقد است صفحه نمایش آیپد ایر 2 به اندازه آیپد قبلی رفلکتیو است.
والت ماسبرگ از Re/code اظهار داشت عمر باتری آیپدهای جدید نسبت به مدل‌های قبلی کمتر است. این نتیجه طبق بررسی عمر باتری توسط Re/code به دست آمده است. با این که وی معتقد است آیپد ایر جدید تبلت خوبی است، اما به خریداران پیشنهاد می‌کند مدل قبلی آن را بخرند. زیرا 100 دلار ارزان‌تر است و تجربه کاربری یکسانی را فراهم می‌آورد.
در کل به نظر می‌رسد همه منتقدان اتفاق نظر دارند که آیپد ایر 2 بهترین تبلتی است که می‌توانید بخرید، اما اگر شرکت اپل می‌خواهد رتبه اول خود را در بازار رقابتی حفظ کند، باید چیزهای بیشتری ارائه کند.
پریا اقدامی
برگرفته از
آیپد ایر ۲
لینک کوتاه

دیدگاه