افزایش ۵/۵ میلیون دلاری سرمایه شرکت Ello

نویسنده:

۱۱:۱۸:۱۳


مدیر عامل شرکت Ello، Paul Budnitz، به تازگی اعلام کرده این شبکه اجتماعی سرمایه خود را 5.5 میلیون دلار افزایش داده است. سرمایه‌گذار اصلی، شرکت Foundry Group بوده است.
بادنیتز قصد دارد از این سرمایه برای ایجاد زیرساخت‌های پشتیبانی استفاده کند تا با رشد اخیر خود هماهنگ باشد.

این نخستین باری است که از تعداد کاربران شبکه اجتماعی Ello باخبر می‌شویم. مدیر عامل این شرکت می‌گوید Ello در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر کاربر دارد و بین 40 هزار تا 50 هزار نفر در ساعت برای عضویت در این شبکه اجتماعی ثبت نام می‌کنند. ظاهراً 3 میلیون کاربر وجود دارد که در لیست انتظار هستند.

وی به Re/code گفت در جلساتی که با Foundry Group داشته تا سرمایه شرکت را افزایش دهد، در اصل قرار بود در چند ماه آینده این سرمایه‌گذاری انجام شود، اما به دلیل نیاز به زیرساختی محکم جهت پشتیبانی، سرمایه‌گذاری زودتر صورت گرفت.

جالب است بدانید که مؤسسان و سرمایه‌گذاران Ello یک اساسنامه امضا کرده‌اند که Ello را به یک شرکت سهامی عام به نام State of Delaware Public Benefit Corporation تبدیل می‌کند. طبق شرایط این اساسنامه، Ello مجاز به کسب درآمد از طریق تبلیغات داخل شبکه یا فروش اطلاعات کاربران نیست و حتی در صورت فروش شرکت، سهامداران جدید نمی‌توانند شرایط اساسنامه را تغییر دهند.

شرکت Ello کاملاً مصصم است که از طریق تبلیغات داخل شبکه درآمد نخواهد داشت، اما مدیرعامل این شرکت اظهار داشت در حال حاضر صدها کاربر وجود دارد که از مدل تجاری این شرکت پشتیبانی می‌کنند. در مدل تجاری این شرکت کاربران می‌توانند برخی از ویژگی‌های شبکه Ello را تنها به قیمت چند دلار بخرند.

پریا اقدامی

برگرفته از
Ello
لینک کوتاه

دیدگاه