تبلت Surface مایکروسافت جانی دوباره یافت

نویسنده:

۰۶:۰۲:۴۹

شرکت مایکروسافت در گزارش درآمد خود تعداد دستگاه‌های به فروش رسیده را اعلام نکرده، اما ظاهراً از تجارت سورفیس درآمد خوبی داشته است. تجارت سورفیس شامل تبلت‌های سورفیس و لوازم جانبی آن چون قاب کیبورد اختیاری می‌شود.

روز 21 اکتبر شرکت مایکروسافت اعلام کرد بخش سورفیس در سه ماه اخیر 908 میلیون دلار درآمد داشته است. این میزان نسبت به 400 دلار سال گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است. مطمئناً هیچ گاه آمار دقیقی نخواهیم داشت، اما از آنجا که می‌دانیم قیمت تبلت‌های سورفیس از 300 دلار شروع می‌شود و تا 2000 دلار پیش می‌رود، حدس می‌زنیم که شرکت مایکروسافت احتمالاً 1 میلیون دستگاه نیز به فروش نرسانده است.
این تعداد در مقایسه با 12.3 میلیون دستگاه آیپد که در سه ماه اخیر به فروش رسیده، ناچیز محسوب می‌شود. با این حال، فروش سورفیس رشد قابل توجهی داشته است. این میزان فروش باعث می‌شود شرکت مایکروسافت همچنان به دنبال بهبود تبلت خود باشد و به نظرات منفی و فروش ضعیف در بازار تبلت توجه نکند.

سورفیس زمانی که ویندوز 10 در سال آینده ارائه شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد شد. مایکروسافت همواره به عنوان یک طرح رفرنس برای تولیدکنندگان کامپیوتر بوده تا بهترین عملکرد را از ویندوز به دست آورند. ویندوز 10 که بسیاری از ایرادات ویندوز 8 را برطرف می‌کند، در دستگاهی مانند سورفیس قرار خواهد گرفت.
ممکن است سورفیس یک دستگاه معمولی محسوب شود، اما در حال حاضر رشد آن نسبت به سال گذشته باعث شده که جان دوباره‌ای بیابد و حداقل تا زمان ارائه ویندوز 10 دوام بیاورد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Surface
لینک کوتاه

دیدگاه