احتمال حضور آئودی در مسابقات F1 سال ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۲:۲۲:۲۳

طبق شایعات اخیر، شرکت آئودی خود را برای شرکت در مسابقه Grand Prix سال 2016 آماده می‌کند. برخی از کارمندان شرکت آئودی و شرکت مادرش، Volkswagen، اظهار داشتند که شرکت آئودی در هیچیک از مسابقات اتومبیل‌های بدون سقف آلمان (DTM) و مسابقه نمادین 24 ساعته Le Mans شرکت نخواهد کرد تا خود را برای مسابقه جهانی اتومبیل چرخ‌باز فرمول وان آماده کند.

این افراد اظهار داشتند شرکت آئودی بودجه مسابقات WEC و DTM به همراه بسته اسپانسری Red Bull را صرف آمادگی برای مسابقه Grand Prix خواهد کرد. شرکت آئودی از زمان پیدایش مسابقات فرمول وان مدرن در سال 1950 در مسابقه Grand Prix شرکت نکرده است. چندین منبع موثق نیز تأیید کرده‌اند که شرکت آئودی تحت فشار Volkswagen Group در مسابقات Le Mans و قهرمانی استقامتی جهان شرکت نکرده و این افتخار را به شرکت پورشه داده است.

با این که شرکت آئودی خود موتور و هیبرید الکتریکی تولید می‌کند، اما احتمالاً یک موتور فرمول وان موجود را انتخاب می‌کند.
آنچه این خبر را معتبرتر می‌کند، استخدام رئیس سابق تیم فراری در فرمول وان در ماه جاری بوده است. این فرد ایتالیایی تجربه‌ای در زمینه اتومبیل‌های اسپرت Le Mans و اتومبیل‌های سقف‌باز ندارد و حتی نمی‌تواند آلمانی صحبت کند. منابع این خبر کاملاً مطمئن هستند که تنها دلیل استخدام وی توسط شرکت آئودی، شرکت در مسابقه فرمول وان است.
راننده منتخب نیز احتمالاً فرناندو آلونسو است که دو بار قهرمان جهان شده و در حال جدایی از فراری است.
بازگشت موفقیت‌آمیز آئودی به مسابقات اتومبیلرانی می‌تواند رقابتی تنگاتنگ با مرسدس بنز محسوب شود.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
F1
لینک کوتاه

دیدگاه