تجربه حس واقعی پرواز با طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا

نویسنده:

۱۰:۴۷:۰۷

آیا به اندازه کافی دل و جرئت دارید که بر طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا سوار شوید و سُر بخورید؟

 

زیپ‌لاینی که در تصویر مشاهده می‌کنید طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا نام گرفته است به زودی در امارات متحده عربی (شهر دوبی) افتتاح خواهد شد.

زیپ‌لاین دوبی بر فراز بلندترین نقطه از کوهستان جبل جیص واقع شده است و نه تنها رکورد طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا را به نام خود ثبت کرده بلکه امکانات منحصربه‌فردی خواهد داشت که در هیچ زیپ‌لاین دیگری در دنیا وجود ندارد.

 

 

به گفته مدیر اجرایی سازمان توسعه گردشگری رأس‌الخیمه، بلندترین زیپ‌لاین دنیا تا اواخر امسال در دوبی راه‌اندازی می‌شود و یک پارک تفریحی کوچک نیز اطراف آن شکل خواهد گرفت.

دوبی تا کنون موطن بلندترین ساختمان دنیا و بزرگ‌ترین مرکز خرید دنیا بوده است و با چنین عناوینی امارات متحده عربی را در صدر جذابیت‌های گردشگری در سطح جهان قرار داده است. به گفته روزنامه ایندیپندنت، طول این زیپ‌لاین بلندتر از ۲۸ زمین فوتبال است و به حدود ۲٫۷ کیلومتر می‌رسد؛ یعنی سه برابر طولانی‌تر از ارتفاع بلندترین آسمان‌خراش دوبی، برج الخلیفه.

 

 

رکورد قبلی از آن پارک تفریحی “تورو وِرد” در اوروکاویس پرتوریکو بوده است که ۲۲۰۵ متر طول دارد.

و اما چیزی که این زیپ‌لاین را متمایز از دیگر زیپ‌لاین‌های دنیا می‌کند: افرادی که سوار بر این زیپ‌لاین می‌شوند مثل پرندگان در حالت پرواز قرار می‌گیرند و صورتشان رو به زمین است. به همین علت حس می‌کنند که واقعاً در هوا پرواز می‌کنند. این زیپ‌لاین هیچ محدودیت سنی ندارد اما حداقل وزن افراد باید حدود ۳۵ کیلوگرم، حداکثر وزنشان ۱۵۰ کیلوگرم و حداقل قد آنها ۱۲۰ سانتی‌متر باشد.

 

 

اگر پایین‌تر از این اندازه‌ها باشید برای شما متأسفیم! باید صبر کنید تا قد و وزنتان به این سطح برسد. تجربه این زیپ‌لاین شبیه هیچ چیز دیگری در دنیا نیست و خیلی خاص است. وقتی سوار زیپ‌لاین شدید و به حالت افقی مثل سوپرمن ابرقهرمان در هوا شناور شدید، درست مثل یک پرنده بر فراز کوه‌ها به پرواز درخواهید آمد. این تفریح نزدیک‌ترین تجربه برای حس پرواز واقعی است.

 

 

به شما حق می‌دهیم اگر به نظرتان کمی هیجان‌انگیز و ترسناک به نظر می‌رسد اما بدون شک یک بار امتحان کردن این تفریح ارزشش را خواهد داشت.

برگرفته از
iol
لینک کوتاه