اسکلت روباتیک روی دست‌تان: احساس اشیاء مجازی و کنترل روباتها + ویدیو

نویسنده:

۰۷:۴۵:۲۸

البته این شرکت مانند دیگر رقبا به دنبال تولید یک دستکش معمولی برای این کار نیست، بلکه یک اسکلت خارجی جذاب و ارزان را طراحی کرده اند. این دستگاه که Dexmo نام دارد، در دو مدل کلاسیک و اف ۲ عرضه خواهد شد و می تواند برای درک بهتر واقعیت مجازی یا کنترل روباتها مورد استفاده قرار گیرد.
 
در زمینه واقعیت مجازی این استخوان‌بندی ساخته شده از پلاستیک، با ابزارهایی چون Oculus Rift هماهنگی کاملی داشته و به شما اجازه می‌دهد تا اندازه و حجم اشیاء به نمایش درآمده روی مانیتور را درک کنید. در مدل F2 حتی می‌توانید از حس لامسه مجازی برخوردار شده و سطح اشیاء مجازی را لمس نمایید.
 
همچنین نسخه کلاسیک این اسکلت خارجی می‌تواند نقش یک دستگاه ورودی کامل را نیز بازی کند. و در زمینه روباتیک می‌تواند برای کنترل دستها و بازوهای مکانیکی مورد استفاده قرار گیرد.  و آنقدر دقیق است که حتی برای ماموریتهای خطرناکی چون کنترل روبات خنثی‌سازی بمب قابل استفاده است. 
 
البته این تنها کاربرد اسکلت خارجی Dexmo نیست. شما می‌توانید از آن برای میکس موسیقی یا کنترل از راه دور ماشینها و سیستمهای روشنایی هوشمند هم استفاده کنید. 
 

 

این شرکت چینی اکنون مراحل تحقیق و توسعه را پشت سر گذارده و حالا منتظر جمع‌آوری سرمایه ۲۰۰ هزار دلاری از طریق Kickstarter است تا تولید انبوه را آغاز کند. این اسکلت در اواسط ۲۰۱۵ وارد بازار خواهد شد و احتمالا حداقل ۶۵ دلار قیمت گذاری خواهد گردید. 
 
عباس واحدی
 
برگرفته از
Dexta Robotics
لینک کوتاه

دیدگاه