«مدافعان زمین»؛ از خودگذشتگی به روایت تصویر

نویسنده:

۱۱:۰۷:۰۷

تقویم 2015 لاواتزا که در همکاری با جنبش «اسلو فود» خلق شده، شامل دوازده عکس نفس‌گیر و جذاب است که روحیه، انسانیت و استواری «مدافعان زمین» را به زیبایی به تصویر می‌کشند. مردان و زنانی که از زمین و پروژه‌هایشان در آفریقا با شجاعت و علاقه حفاظت می‌کنند.
استیو مک‌کری عکاس این پروژه می‌گوید: "من از اینکه توسط لاواتزا و اسلو فود برای عکاسی تقویم سال 2015 انتخاب شده‍‌ام به خود می‌بالم. این برای من سفری شگفت انگیز بوده است؛ من چیزهای بسیاری یاد گرفتم و افراد فوق العاده‌ای را ملاقات کردم که حالا به دوستان من تبدیل شده‌اند. ما می‌خواستیم از خودگذشتگی این مردم برای حفاظت از جوامع غذایی خود را نشان دهیم. اینکه اجازه بدهیم این رسوم از بین بروند بسیار شرم‌آور است و ایده حفاظت از آن‌ها الهام بخش این تقویم است که به احترام مدافعان زمین و سراسر قاره آفریقا خلق شده است."
این عکس‌ها در جشنواره بین المللی غذا و نوشیدنی «Salone del Gusto» و «Terra Madre» که در خدمت جنبش اسلو فود هستند به نمایش درخواهند آمد. همچنین این تقویم برای فروش در این جشنواره‌ها موجود است و تمامی درآمد حاصل از آن برای ساخت 10000 باغ غذا در مدارس و روستاهای آفریقا تا پایان سال 2016، اهدا خواهد شد.


 
پریا پورمند
 
برگرفته از
مدافعان زمین
لینک کوتاه

دیدگاه