سامسونگ الکترونیکس: خروج از بازار لامپ‌های LED

نویسنده:

۱۲:۳۵:۱۱


پس از آنکه در سال ۲۰۱۰ لی کان-هی، بزرگ خاندان لی به صندلی ریاست سامسونگ الکترونیکس برگشت،  این شرکت وارد بازار تازه پای لامپ‌های LED شد. ولی این غول تکنولوژی کره جنوبی امروز اعلام کرد که صنعت تولید لامپهای LED در تمام بازارهای جهانی را متوقف کرده و این محصول را تنها در کره جنوبی عرضه خواهد کرد.
 
در بیانیه سامسونگ آمده: «ما تصمیم گرفتیم تا تجارت لامپ LED را در تمام بازارها متوقف کنیم و تنها در کره جنوبی به این کار ادامه خواهیم داد. با این کار قادریم منابع‌مان را بیشتر در زمینه محصولات پایه‌ای این صنعت متمرکز کنیم. ما از طریق تولید قطعات مورد نیاز LED، در این صنعت فعال باقی خواهیم ماند و به تولید محصولات با کیفیت عالی و سرویسهای لازم به مشتریانمان ادامه خواهیم داد.»
 
این خبر بسیاری از آگاهان بازار را شوکه کرده. چرا که تصور بر این بود سامسونگ با پیشینه خوبی که در تولید لامپهای LED دارد و توانایی‌های فراوان کارخانه‌هایش، با محصولات تازه و گسترده خود دیگر رقبا را دچار مشکل خواهد کرد. اما شرکتی که یکی از ۴ بازیگر اصلی این بازار به شمار می‌رفت، ناگهان خود را کنار کشیده است.
 
این دومین شرکت تولید کننده لامپ LED است که خود را از بازار کنار می‌کشد. چندی قبل فیلیپس نیز اعلام کرد قصد دارد بخش لامپهای LED خود را تعطیل کند تا تمرکز بیشتری روی خدمات سلامتی و پزشکی داشته باشد.  
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
لامپ‌های LED
لینک کوتاه

دیدگاه