چرا کار کردن در شرکت گوگل فوق‌العاده است؟ + ویدیو

نویسنده:

۰۴:۲۴:۵۰

یکی از کارمندان شرکت گوگل در پاسخ به سؤال «آیا کار کردن در گوگل بیش از اندازه بزرگ‌نمایی شده است؟»، این گونه گفت: « خیر، تجربه واقعی کار کردن در گوگل واقعاً با گذشت زمان، بهتر نیز می‌شود». این کارمند گوگل یکی از مهندسان نرم‌افزاری است که تقریباً یک سال است در گوگل کار می‌کند. وی در Quora این گونه نوشت:
 
قبل از این که به گوگل ملحق شوم، در مورد فرهنگ؛ ارزش‌ها و مزایای آن تحقیق کردم. به نوعی امیدوار بودم که فوق‌العاده باشد، اما تصورم این بود که خوب است، اما عالی نیست. طی چند هفته اول، احساس متفاوتی داشتم. در اینجا در مورد تأثیر کارمندان بحث شد، تمام کارهای خوبی که می‌توانیم انجام دهیم و مزایایی که می‌توانیم استفاده کنیم. متوجه شدم که وضعیت خوب است.
بعد از گذشت چند ماه متوجه شدم که ماه عسل آن‌طور که من فکر می‌کردم، به پایان نرسید. در مورد فرهنگ واقعی و ارزش‌های اصلی گوگل اطلاعات بیشتری به دست آوردم. تمام این‌ها بهتر از تصوراتم بود.
گوگل به من آزادی می‌دهد تا آنچه فکر می‌کنم مهم است، انجام دهم.
با این حال همه چیز گوگل فوق‌العاده نیست. مشکلاتی نیز وجود دارد. گوگل شرکت بزرگ و در حال رشدی است که تمام مشکلات شرکت‌های بزرگ را دارد. اما با وجود این مشکلات نیز بهترین جایی است که تاکنون تجربه کرده‌ام.

وی در مورد مشکلات گوگل گفت: « این شرکت پر از افراد نابغه است. به همین دلیل خودنمایی در آن سخت است. فشار زیادی برای کار کردن به صورت تمام وقت و گذراندن اوقات فراغت در بخش آموزشی آن وجود دارد. این شرکت بسیار بزرگ است و این باعث می‌شود شما حس یک چرخ دنده کوچک را در آن داشته باشید.

یکی دیگر از کارمندان گوگل می‌گوید: «اگر از سمت فعلی خود در گوگل خسته شده‌اید، پروژه‌های جدید و تیم‌های جالبی در گوگل وجود دارد، که می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید».
کارمند دیگری می‌گوید: «گوگل احتمالاً آخرین شغل من در زندگی خواهد بود».
در ادامه ویدئوی استخدام شرکت وجود دارد که می‌توانید تماشا کنید.

 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه