راه اندازی سیستم مانیتور ابولا در سیرالئون توسط IBM

نویسنده:

۰۴:۴۸:۴۴


شیوه کار سیستم به این گونه است که شهروندان می توانند موارد مربوط و مشکوک به ابولا را گزارش کنند و اطلاعات تجمیع شده در اختیار دولت، سازمانهای بهداشتی و دیگر مراکزی قرار می‌گیرد که در حال ردیابی و چاره‌جویی برای این بیماری هستند. شهروندان برای این کار می‌توانند از پیام کوتاه یا تماس با پیامگیر صوتی استفاده کنند. سپس این اطلاعات مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند تا میزان اهمیت موارد گزارش شده و همچنین ارتباط و همبستگی آنها با یکدیگر مشخص شود.
 
علاوه بر این، مناطق پر خطر که با تعداد بیشتری از موارد مشکوک به ابولا روبرو هستند بر روی نقشه‌ها با رنگهای مختلف مشخص می‌شوند تا کار ارسال تجهیزات ضروری (همچون مواد شوینده و الکتریسیته)‌ در این مکانها با سرعت بیشتری صورت پذیرد.
 
خدیجه ساسی مدیر ابتکارات دولتی سیرالئون می‌گوید: «استفاده از تکنولوژی موبایل، کانالی را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا صدایشان را به دیگران برسانند و تجربیات آنها را به صورت متمرکز در اختیار دولت قرار خواهد داد.  این سیستم کمک می‌کند تا یک کانال با دسترسی عمومی باز شود و ما با بهره‌گیری از داده‌های آن، به اطلاعات بیشتری درباره این بیماری دست پیدا کرده و بهتر با آن مقابله کنیم.»
 
علاوه بر اینکه رادیوهای محلی در سیرالئون درباره این سیستم به مردم اگاهی می‌دهند، اپراتور مخابراتی Airtel نیز یک شماره تماس رایگان راه‌اندازی کرده تا مردم بتوانند به سریع‌ترین شکل ممکن پیامکهای خود را در این خصوص ارسال کنند.
 
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
ابولا
لینک کوتاه

دیدگاه