فوت‌وفن ساده کردن پروازهای غیرمستقیم

نویسنده:

۱۲:۲۹:۰۸

با یاد گرفتن این ترفندها، پروازهای غیرمستقیم دیگر پراسترس و عذاب‌آور نیستند.

 

پرواز غیرمستقیم! دو کلمه‌ای که شاید خیلی‌ها را بعد از فرود اولین پروازشان کمی مضطرب و نگران کند. بعضی‌ها هم هستند که آنقدر از چنین پروازهایی وحشت دارند که حاضرند به طور کل از آن صرف نظر کنند.

 

کافیست خود را در این موقعیت تصور کنید: فقط ۳۰ دقیقه وقت دارید که به پرواز دوم برسید، کلی باید بدوید، بایستید و نفس تازه کنید و التماس مسافران دیگر را بکنید که به شما هم در صف جا دهند والا پرواز دومتان را از دست خواهید داد.

 

اگر خودتان را برای رو به رو شدن با چنین مشکلاتی از قبل آماده کنید، دیگر با آنها مواجه نخواهید شد. به این نکات توجه کنید:

فقط در یکی از خطوط هواپیمایی جا رزرو کنید

رزرو بلیت در خطوط هواپیمایی مختلف می‌تواند در نهایت منجر به این شود که شما به پروازتان نرسید و تعطیلاتتان خراب شود. وقتی یکی از خطوط هواپیمایی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید پروازهای خود را در یک جا مدیریت کنید.

 

 

حتی ‌الامکان، با پرواز مستقیم سفر کنید

حتی اگر مجبور باشید یک ساعت را در یک هواپیما منتظر بنشینید، باز هم بهتر است پرواز مستقیم بگیرید. امنیت سفر با یک هواپیما در طی سفر به مکان مورد علاقه‌تان به شما امکان می‌دهد تا بدون نگرانی جا ماندن از پرواز با خیال آسوده استراحت کنید.

زودتر از موعد مقرر، مراحل بازرسی را طی کنید

مسافران باید به صورت معمول و همیشگی چک شوند و اهمیتی ندارد که آنها در چه پروازی هستند؛ مستقیم یا غیر مستقیم. فرایند دو دقیقه‌ای بازرسی ممکن است چندین دقیقه به طول بیانجامد و سوار شدن شما به هواپیما نیز به همین منوال به تأخیر بیفتد.

چمدان‌ها را به مقصد بفرستید

وقتی پروازتان غیرمستقیم است، هیچ کس دلش نمی‌خواهد برای گرفتن چمدان و بازرسی قبل از سوار شدن به هواپیما مسابقه دهد. این فرایند هم زمان و هم انرژی زیادی از شما می‌گیرد. می‌توانید به اختیار خود قبلاً چمدان‌هایتان را به مقصد بفرستید تا اگر دیرتان شد، سریع‌تر بتوانید به پروازهای غیرمستقیمتان برسید.

در هواپیما، صندلی‌های کنار راهرو را انتخاب کنید

صندلی‌های کنار راهرو به شما کمک می‌کند تا از پرواز غیرمستقیم خود جا نمانید. گاهی اوقات مسافران مجبورند مدت زمان زیادی را منتظر بمانند تا مسافران دیگر پیاده شوند. با انتخاب صندلی‌هایی که کنار راهرو در جلو یا سمت راست در عقب هستند می‌توانید به سرعت به پرواز بعدی خود برسید.

 

برگرفته از
iol
لینک کوتاه