اولین رونمایی رسمی از طرح اولیه مزدا CX-3

نویسنده:

۰۳:۲۰:۰۸

شرکت مزدا قبل از حضورش در نمایشگاه LA Motor در 19 نوامبر از طرح اولیه شاسی بلند جدید CX-3 رسماً رونمایی کرد. شرکت مزدا کاملاً مطمئن است که شما این اتومبیل را می‌پسندید. این اتومبیل مرحله کانسپت نداشته و مستقیماً از مدل کامل آن رونمایی می‌شود.

اتومبیل CX-3 جدیدترین مدل شرکت مزدا است. اخیراً شرکت مزدا مدل‌های جدید بسیاری را ارائه کرده است که سوپرمینی جدید Mazda2 و MX-5 جدید از جمله این مدل‌ها هستند که در اوایل سال 2015 وارد بازار خواهند شد. گرچه هنوز مشخصات کامل CX-3 اعلام نشده، اما این اتومبیل به خطوط تولید این شرکت وارد شده و از زبان طراحی Kodo بهره خواهد برد.
گریل جلو که سه بعدی و به شکل سپر است، با ظرافت خاصی به چراغ‌ها می‌پیوندد. یک جفت قوس چرخ‌ قلمبه یک خط موجی در قسمت پایین دو طرف اتومبیل ایجاد می‌کنند. با توجه به طرح اولیه شما می‌توانید ببینید که چکونه سقف CX-3 بیشتر از CX-5 به سمت عقب شیب دارد و این باعث می‌شود که ظاهری اسپرت‌تر داشته باشد.

طبق خبر کوتاه مزدا، ماهیت KODO باعث شده تا این اتومبیل شکل تیزتری داشته باشد و حس سریع‌تر بودن را ایجاد کند. این شرکت همچنین ادعا می‌کند این اتومبیل از تمام ویژگی‌های فناوری SKYACTIV برخوردار است.
بنابراین پیش‌بینی می شود CX-3 از موتور 1.5 لیتری  SKYACTIV چهار سیلندر برخوردار باشد.

همچنین شرکت مزدا در نمایشگاه LA Motor مدل‌های Maxda6 و Mazda CX-5 را ارائه خواهد داد که تغییرات کوچکی داشته‌اند. همچنین یک موتور بنزینی جدید 2.5 SKYACTIV-G نیز احتمالاً ارائه خواهد شد که توانی معادل 300 اسب بخار تولید می‌کند.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Mazda CX-3
لینک کوتاه

دیدگاه