«غول بزرگ مهربان» به سینماها می‌آید

نویسنده:

۰۹:۲۵:۱۰

مارک رایلنس که بیشتر در حوزه تئاتر و تئاترهای شکسپیری شناخته شده است، برای بازی در نقش «غول بزرگ مهربان» شخصیت اصلی و دوست داشتنی کتابی از رولد دال به همین نام انتخاب شده است. استیون اسپیلبرگ کارگردانی این اقتباس سینمایی را بر عهده دارد.

اسپیلبرگ می‌گوید: "وقتی که من بازی مارک رایلنس را بر روی صحنه دیدم، متوجه شدم که او بازیگری دگرگون شونده است. من از اینکه مایک به همراه ما به سرزمین غول‌ها سفر خواهد کرد بسیار خوشحال و هیجان زده هستم و از اینکه او فیلم «غول بزرگ مهربان» را برای بازی انتخاب کرده است به خود افتخار می‌کنم."
کتاب «غول بزرگ مهربان» که توسط رولد دال نوشته شده، داستان غولی است که با دختر کوچک یتیمی به نام سوفی دوست می‌شود و تا به حال میلیون‌ها نسخه در سراسر جهان فروخته و به بیش از 30 زبان ترجمه شده است. رولد دال شخصیت «سوفی» را به اسم نوه خود، سوفی دال(که در حال حاضر مدل و سرآشپز تلویزیونی است) نام گذاری کرد. این کتاب در سال 1989 به یک انیمیشن محبوب تبدیل شد.

تولید فیلم جدید «غول بزرگ مهربان» سال آینده در استودیو «دریم‌وُرکس» آغاز می‌شود و در سال 2016 در سینماهای جهان اکران خواهد شد. استودیو دریم ورکس تمامی حقوق مربوط به این کتاب را در سال 2011 خریداری کرده است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
مارک رایلنس
لینک کوتاه

دیدگاه