هیدیاکی آنو: «انیمیشن ژاپن به سوی سراشیبی پیش می‌رود»

نویسنده:

۱۱:۴۱:۰۱

هیدیاکی آنو(Hideaki Anno)، که برای ساخت انیمیشن محبوب «Evangelion» شناخته می‌شود، در مراسمی که قسمتی از نمایشگاه و پروژه «آنیما ژاپن»(انیماتورهای ژاپن) بود به صحبت و مصاحبه پرداخت. این پروژه توسط دو استودیو انیمیشن ژاپنی «Khara» و «Dwango» به اجرا درآمده و در آن این دو استودیو به حمایت و تهیه پروژه‌های فیلم و انیمیشن‌های کوتاه ساخته شده توسط انیماتورهای تازه‌کار می‌پردازند.

آنو در توضیح حمایتش از این پروژه گفت: "انیمیشن ژاپن به بن بست رسیده است-در آمدن از این بن بست بسیار سخت خواهد بود مگر اینکه ما عناصر تجاری را از انیمشن حذف کنیم. حتی ممکن است کمی هم دیر شده باشد."

پروژه‌ای که از آن صحبت می‌شود در ابتدا کار خود را با ساخت 30 انیمیشن کوتاه-هر کدام با زمان 5 تا 6 دقیقه-آغاز خواهد کرد. بودجه این انیمیشن‌های کوتاه توسط استودیو «Khara» تأمین می‌شود و آن‌ها بر روی اینترنت و به صورت اپلیکیشن تلفن‌های هوشمند توسط استودیو «Dwango» ارائه خواهند شد.
هنگامی که از آنو در مورد چهارمین و آخرین قسمت از مجموعه جدید “Evangelion” سوال شد او در مورد تولید آن خبر جدیدی به طرفداران نداد: «من حتما آن را می‌سازم، اما حس می‌کنم باید این کار را نیز انجام دهم. من بعد از ساخت و حمایت از این پروژه، به Evangelion باز خواهم گشت."

ساخت انیمیشن در ژاپن به یک صنعت تبدیل شده و استودیوهای انیمیشن ژاپنی با پخش و تولید بالای خود سالانه میلیون‌ها دلار درآمد دارند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
Evangelion
لینک کوتاه

دیدگاه