پیتر جکسون: «فیلم سوم هابیت با نمایش ۴۵ دقیقه صحنه جنگ به اوج می‌رسد»

نویسنده:

۱۲:۲۱:۴۷

آخرین قسمت سه گانه «هابیت» که «جنگ پنج سپاه» نام دارد، با 45 دقیقه صحنه جنگ به اوج و پایان خواهد رسید. پیتر جکسون که کارگردانی سه گانه ارباب حلقه‌ها را بر عهده داشت و برای کارگردانی آن‌ها موفق به دریافت جایزه اسکار نیز شد، می‌گوید که طراحی و خلق این 45 دقیقه خود مانند کارگردانی یک فیلم دیگر بوده است.

او می‌گوید: "تدارکات زیادی بود که باید به آن‌ها فکر می‌شد. ما دوارف‌ها، انسان‌ها، اِلف‌ها و اُرک‌ها را با فرهنگ‌های متفاوت، سلاح‌های متفاوت، سپرهای متفاوت و الگوهای جنگی متفاوت داریم." این جنگ دامنه "تنها کوه" اتفاق می‌افتد و 5 سپاه بر سر تصاحب گنج "اِره‌بور" با یکدیگر می‌جنگند. جکسون اضافه می‌کند که با وجود اینچنین تعداد بالای جنگجویان، باید کل این صحنه را یک واحد در نظر می‌گرفت: " آن‌ها کل دره را تصاحب می‌کنند و فقط در یک نقطه جمع نمی‌شوند."

اگر نگران این هستید که تماشای 45 دقیقه جنگ و خونریزی و خشونت برای شما خسته کننده خواهد بود، نگرانی شما بیهوده است. جکسون می‌گوید: "ما برای خود قانونی داریم که طبق آن اجازه نداریم بیشتر از دو یا سه صحنه افراد گمنام را در حال جنگ نشان دهیم و بعد صحنه به یکی از کاراکترهای اصلی کات می‌خورَد."
آخرین قسمت سه گانه هابیت، «هابیت: جنگ پنج سپاه» در تاریخ 12 دسامبر سال جاری در سینماها اکران می‌شود.

پریا پورمند
 

برگرفته از
هابیت
لینک کوتاه

دیدگاه