معرفی اپلیکیشن نمایش متن آهنگ در اندروید

نویسنده:

۰۱:۳۱:۲۶

زمانی که بر روی دستگاه اندرویدی خود به آهنگی گوش می‌دهید، گاهی دانستن متن آهنگ همزمان با گوش دادن لذت‌بخش‌تر است. دانستن این که خواننده چه می‌گوید، به شما کمک می‌کند تا داستان آهنگ را بهتر متوجه شوید. با این حال، گشتن در اینترنت به دنبال متن آهنگ مورد نظر دشوار است. در اینجا یک اپلیکیشن به شما معرفی می‌کنیم که هم آهنگ را پخش می‌کند و هم متن آن را نمایش می‌دهد: اپلیکیشن MusiXmatch.

نصب و تنظیم اپلیکیشن
ابتدا اپلیکیشن مذکور را بر روی دستگاه خود دانلود و یا کپی کنید. اگر از اندروید 4.1 به بعد استفاده کنید، تمام ویژگی‌های این اپلیکیشن فعال خواهد بود.
اگر آهنگ‌هایی که بر روی دستگاه خود دارید از طریق اپلیکیشن mXm گوش دهید، متن آهنگ نیز برای شما نمایش داده خواهد شد. در غیر این صورت اگر می‌خواهید از اپلیکیشن دیگری برای پخش آهنگ استفاده کنید، تنظیمات ذیل را انجام دهید.
منوی سمت چپ اپلیکیشن را باز کرده و از آن قسمت Floating Lyrics را انتخاب کنید. سپس اپلیکیشن پخش آهنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر بر روی اپلیکیشنی بروید که بر روی دستگاه خود نصب نکرده‌اید، به صفحه Google Play منتقل می‌شوید تا آن اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.
حالا آهنگی را پخش کنید. متن آهنگ در صورت وجود، در یک پنجره نامرئی نمایش داده می‌شود و هماهنگ با آهنگ شما پخش می‌شود. شما می‌توانید این پنجره را حرکت دهید، برای این کار دست خود را در لبه بالای پنجره نگه داشته و به قسمت دلخواه حرکت دهید.
اگر بر روی سه نقطه که در قسمت بالای سمت راست قرار دارند، بروید، می‌توانید متن آهنگ‌های مورد علاقه خود را دسته‌بندی کنید، به اشتراک بگذارید، به آن‌ها امتیاز دهید، نسخه کامل اپلیکیشن را ببینید یا تنها مشخصات آهنگ را مشاهده کنید.

قابلیت Karaoke
در حین پخش آهنگ توسط این اپلیکیشن می‌توانید حالت Karaoke یا همان خواندن بر روی آهنگ را روشن کنید. در این حالت صدای خواننده کمتر شده و شما می‌توانید به جای خواننده بخوانید. برای این کار تنها کافی است آهنگی را پخش کنید، بعد به قسمت سه نقطه در بالا سمت راست بروید و گزینه Sing را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن اپلیکیشن
اگر تصمیم گرفتید که که دیگر نمی‌خواهید متن آهنگ‌ها را ببینید، اما می‌خواهید این اپلیکیشن را برای بعد داشته باشید، مراحل ذیل را انجام دهید.
اپلیکیشن mXm را باز کنید، به منوی بالا سمت چپ بروید و گزینه Settings را انتخاب کنید. در این بخش نیز به قسمت Manage notifications رفته و بخش Floating Lyrics  را بر روی off قرار دهید.

پریا اقدامی
 
برگرفته از
MusiXmatch
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “معرفی اپلیکیشن نمایش متن آهنگ در اندروید”