رونمایی از اتومبیل پرنده AeroMobil 3.0

نویسنده:

۰۷:۴۶:۰۱

AeroMibol 3.0 به سرپرستی Stefan Klein و Juraj Vaculik طراحی و ساخته شده است. این دو شخص مؤسسان شرکت AeroMobil هستند. این شرکت تنها پس از گذشت ده ماه از زمان معرفی مدل قبلی، AeroMobil 2.5، این اتومبیل جدید را معرفی کرد.
Stefan Klein در این رابطه گفت: «من بسیار خوشحالم که توانسته‌ایم در چنین مدت زمان کوتاهی و با یک گروه 12 نفره، مدل جدید AeroMobil را ارائه دهیم. این اتومبیل جدید پایان یک پروژه چالش‌آفرین نیست، بلکه آغاز ماجرایی جدید است که دید ما را نسبت به حمل‌ونقل شخصی آینده تغییر می‌دهد».
Juraj Vaculik نیز گفت: «من معتقدم AeroMobil باعث ایجاد طرز تفکر جدیدی در مورد حمل‌ونقل شخصی می‌شود. این اتومبیل واقعاً ممکن است راه‌های جدید برای مسافرت ایجاد کرده و این نوع حمل‌ونقل را به مرحله‌ جدیدی انتقال دهد. ما قصد داریم اتومبیل‌های پرنده را بدون محدودیت ارائه دهیم و از طریق ارائه راه‌حل‌های فنی و طراحی‌های منحصر به فرد، مردم را هیجان‌زده کنیم».
بنیانگذار Pineers نیز در این رابطه گفت: « جزو افرادpioneer بودن هم وفاداری می‌خواهد، هم جرأت و هم تداوم. ما در Pioneers Festival به دنبال الهام‌بخشی به افراد هستیم. ما به افراد نشان می‌دهیم اگر خود را باور داشته باشید، چه چیزهایی امکان‌پذیر است. استفان، جوراج و کل گروه AeroMobil فصل جدیدی را در تاریخ خلبانی آغاز کردند و ما بسیار افتخار می‌کنیم که این شرکت Pioneers Festival را برای معرفی AeroMobil 3.0 انتخاب کرده‌ است».
تاریخچه این پروژه
اتومبیل پرنده این شرکت محصول اصلی شرکت AeroMobil محسوب می‌شود که در اسلواکی واقع شده است. تولید این اتومبیل از سال 1989 زمانی که استفان کلین، «مؤسس و رئیس Department of Transport Design در Academy of Fine Arts اسلواکی، کار بر روی کانسپت یک اتومبیل پرنده را آغاز کرد، شروع شده است. در سال 2010 وی به نیروهای Juraj Vaculik ملحق شد و شرکتی را با هدف تجاری‌سازی این پروزژه تأسیس نمود.
نقطه عطف این شرکت و پروژه آن در تابستان 2013 زمانی که تولید AeroMobil 2.5 را به اتمام رسانده و آن را در معرض نمایش گذاشتند، اتفاق افتاد. این پیش نمونه توسط Slovak Federation of Ultra-Light Flying  و با موافقت Civil Aviation Authority of Slovak Republicتأیید شد. این اتومبیل تمام ویژگی‌های فنی مهمی را که برای محصول تجاری نهایی پیش‌بینی شده بود، دارا بود و بیشتر برای تست و بهینه‌سازی کاربرد محصول اصلی مورد استفاده قرار گرفت. AeroMobil 2.5 در SAE 2013 AeroTech Congress & Exhibitionدر شهر مونترال کانادا معرفی شد.
وضعیت کنونی
AeroMobil 3.0 تغییرات مهمی داشته و نسبت به مدل قبلی به روزرسانی شده است. در حال حاضر این اتومبیل به مرحله نهایی رسیده و در شرایط پرواز واقعی از اکتبر 2014 مورد آزمایش قرار گرفته است. این اتومبیل در ابتدا توسطSlovak Federation of Ultra-Light Flying تأیید شده بود، اما حالا وارد یک برنامه تست پرواز عادی شده است.
اتومبیل پرنده جدید به محصول نهایی بسیار نزدیک است. این اتومبیل از مواد ترکیبی در قسمت پوسته بدنه، بال‌ها و چرخ‌ها ساخته شده است. در محصول نهایی نیز قرار است از همین مواد استفاده شود. این اتومبیل ویژگی‌های اصلی محصول نهایی را دارد؛ مانند تجهیزات الکترونیک هوابرد، خلبان خودکار و یک سیستم پیشرفته چتر نجات.
در حال حاضر اتومبیل جدید دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. هدف اول، برای تست و بهبود عملکرد، ویژگی‌ها و خصوصیات محصول نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف دوم، برای بازاریابی اولیه از جمله معرفی در نمایشگاه‌های بازرگانی بزرگ به کار می‌رود.
اهداف پروژه
AeroMobil 3.0 بیشتر به صورتی ساخته شده که شرکت سازنده بتواند مجوز اتحادیه اروپا را طبق قوانین فعلی اتومبیل و هواپیما برای دسته اتومبیل M1 و هواپیمای اسپرت سبک به دست آورد.

فناوری اختصاصی
این اتومبیل طوری طراحی شده که با زیرساخت‌های فعلی جاده‌ها سازگار باشد؛ اندازه این اتومبیل با یک لیموزین یا یک سدان لوکس بزرگ قابل مقایسه است. همچنین هزینه نگهداری این اتومبیل بسیار پایین بوده و در پارکینگ‌های عادی شهری جای می‌گیرد. این اتومبیل از بنزین استاندارد به جای نفت سفید بهره می‌برد و در نتیجه می‌تواند در پمپ بنزین‌های عادی سوخت‌گیری کند.
AeroMobil همچنین از چند فناوری پیشرفته برخوردار است، مانند زاویه متغییر نوک بال‌ها که به شدت در بهبود بلند شدن از زمین و کاهش ملزومات آن تأثیر دارد. فناوری دیگر این اتومبیل پرنده سیستم تعلیق نیرومند آن است که بلند شدن و فرود آمدن در زمین نسبتاً ناهموار را امکان‌پذیر می‌سازد.

بهره‌مندی از تیم درجه یک جهانی
یکی از دلایل اصلی این که AeroMobil هم از نظر فنی و هم از نظر تجاری به مراحل پیشرفته‌ای رسیده، این است که شرکت سازنده آن همواره بر کارآفرینان، تجار و متخصصان پیشتاز جهانی تمرکز داشته است. این شرکت شبکه گسترده‌ای از متخصصان پیشتاز جهانی را در زمینه مهارت‌های کاربردی و فنی به کار گرفته است.

 


پریا اقدامی
 
برگرفته از
AeroMobil 3.0
لینک کوتاه

دیدگاه