حل معادلات ریاضی با کمک دوربین گوشی هوشمند + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۲۲:۴۴

شرکت تولیدکننده PhotoMath این اپلیکیشن را اولین ماشین حساب دوربینی جهان می‌نامد. ما آن را یک ابزار باارزش برای کمک به پدر و مادرها می‌دانیم تا در انجام تمرینات ریاضی فرزندانشان به آن‌ها کمک کنند. با کمک PhotoMath شما به راحتی از یک معادله ریاضی عکس می‌گیرید و این اپلیکیشن بلافاصله جواب آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن راه‌حل‌های قدم به قدم مختلفی را نیز برای رسیدن به جواب معادله نشان می‌دهد.

همانند بسیاری از ابزارهای ماشین حسابی، قدرت این اپلیکیشن ممکن است در راستای اهداف نامناسب به کار گرفته شود. مطمئناً دانش‌آموزان از این اپلیکیشن برای انجام معادلات دشوار بهره خواهند برد. آن‌ها از معادله موجود در تمرینات ریاضی عکس گرفته و بدون یادگیری قواعد حل آن، به جواب خواهند رسید.

با این حال اگر از این اپلیکیشن در راه مناسب استفاده شود، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا تمریناتی را که خودشان حل کرده‌اند، چک کنند و در صورت بروز اشتباهی راه‌حل درست آن را یاد بگیرند. همچنین این اپلیکیشن به والدین کمک می‌کند تا درس ریاضی دوران مدرسه خود را به یاد آوردند. در ادامه روش کار با این اپلیکیشن توضیح داده شده است.

مرحله اول: معادله را داخل چارچوب قرمز رنگی که در برنامه نشان داده می‌شود، نگه دارید. شما می‌توانید اندازه و مکان چارچوب را با کشیدن آن تغییر دهید.
مرحله دوم: جواب معادله به رنگ قرمز نشان داده می‌شود.
مرحله سوم: روی دکمه Steps بروید تا روش حل معادله برایتان نمایش داده شود.

چهار دکمه در صفحه این اپلیکیشن وجود دارد: History، Light، Steps، Help. دکمه History اسکن‌های اخیر را به شما نشان می‌دهد. دکمه Light چراغ قوه گوشی را روشن می‌کند، ممکن است در تاریکی شب به دنبال حل معادلات ریاضی باشید. دکمه Steps مراحلی را که معادله آخر از این طریق حل شده، نشان می‌دهد. دکمه Help آموزش کوتاه PhotoMath را نمایش می‌دهد.
طبق گفته تولید کننده این اپلیکیشن، PhotoMath در حال حاضر از صورت‌، کسر و کسر اعشاری، توان و ریشه و معادلات ساده خطی ریاضی پشتیبانی می‌کند. همچنین توجه داشته باشید که معادلاتی که توسط دست نوشته شوند، در این اپلیکیشن خوانده نمی‌شوند، حتماً باید نسخه چاپی یک کتاب یا برگه را اسکن کنید. این اپلیکیشن معادلات روی صفحه لپ‌تاپ یا تبلت را نیز اسکن نمی‌کند. در معادلات ابتدایی جبر نیز گاهاً در شناسایی حروف دچار مشکل می‌شود، اما در نهایت جواب درست را می‌دهد.


 

 

اپلیکیشن PhotoMath در حال حاضر رایگان و برای iOS و گوشی‌های ویندوزی ارائه شده است. این شرکت اعلام کرده نسخه مختص سیستم عامل اندروید نیز در اوایل سال 2015 ارائه خواهد شد.

پریا اقدامی
 
برگرفته از
PhotoMath
لینک کوتاه

دیدگاه