معرفی دستبند تناسب اندام مایکروسافت

نویسنده:

۰۵:۳۸:۵۳

سایت Windows Central خاطر نشان می‌کند اپلیکیشن‌هایی به طور هماهنگ در فروشگاه‌های اپلیکیشن Mac و  Android ارائه شده‌اند که برای شخصی‌سازی و پیگیری اطلاعات در Microsoft Band یا دستبند تناسب اندام مایکروسافت به کار می‌روند. طبق فهرست Google Play، Windows Phone Store و iTunes این دستگاه بسیار شبیه FuelBand شرکت Nike خواهد بود و شباهتی به دستبندهای اپل و گوگل ندارد. این دستگاه قابلیت‌هایی شامل شمردن قدم‌ها، ضربان قلب، کالری‌های سوخته و کیفیت خواب خواهد داشت. طبق اخبار 9to5Mac، این دستگاه قابلیت‌های دیگر چون نمایش نوتیفیکیشن‌های دستگاه همراه یا یادداشت‌برداری و تعیین زمان‌هایی برای یادآوری از طریق Cortana خواهد داشت.
در نهایت شرکت مایکروسافت با تأیید این اخبار اعلام کرده Band روز پنج شنبه 30 اکتبر با قیمت 199 دلار ارائه خواهد شد. این دستبند تنها برای مشتریان آمریکا و به تعداد محدود هم در فروشگاه‌ها و هم به صورت آنلاین به فروش می رسد. این دستبند که توسط Quentin Morris طراحی شده، ده حسگر دارد تا متریک‌هایی از ضربان قلب گرفته تا شدت UV و سطح استرس را اندازه‌گیری نماید. این دستبند با یک بار شارژ حداقل 48 ساعت کار می‌کند. همان‌طور که اپلیکیشن‌های مورد نظر نشان دادند، این دستبند با تمام پلت فرم‌های دستگاه‌های همراه سازگار است، اما از طریق GPS این دستبند می توانید بدون نیاز به گوشی خود، به دویدن بروید و تمرینات خود را پیگیری و ثبت کنید.
سرویس Microsoft Health که مسئولیت انتقال داده‌ها و هماهنگ‌سازی نوتیفیکیشن‌ها را بر روی صفحه نمایش 310 در 102 رزولیشنی این دستبند بر عهده دارد، همانند Apple HealthKit و Google Fit است. اما هدف اصلی Microsoft Health استفاده از دستگاه‌ها و پلت‌فرم‌های شرکت‌های دیگر است. این دستگاه نه تنها بر روی چند پلت‌فرم کار می‌کند، بلکه شرکت مایکروسافت به دنبال شرکت‌هایی است که دستگاه‌های خود را با Microsoft Health سازگار نمایند. با این کار این شرکت‌ها می‌توانند بلافاصله با اطلاعات و نوتیفیکیشن‌هایی که توسط پشتیبانی مایکروسافت کار می کنند، هماهنگ شوند.

 

با کمک Microsoft Health وارد Intelligence Engine می شوید که به صورت اتوماتیک در مورد تمریناتی که بیشترین کالری را سوزانده‌اند یا کیفیت خوابتان، به شما اطلاعات می‌دهد. این اطلاعات قرار است به همراه اطلاعات تقویم Outlook و GPS دید گسترده‌تری از چیزهایی که بر تناسب اندام شما تأثیر می گذارند، ارائه دهند. شرکت‌های دیگر می‌توانند مجوز استفاده از ده حسگر این دستبند را برای دستگاه‌های خود بگیرند. یکی دیگر از ویژگی‌های این دستبند، قابلیت به اشتراک‌گذاری اطلاعات از HealthVault با شرکت خدمات درمانی شما است. این قابلیت به صورت دلخواه فعال می‌شود. شرکت مایکروسافت معتقد است این دستبند برای کسانی که هم در محل کار و هم در سالن بدنسازی فعال هستند، سیستم کاملی دارد. به ویدئوی زیر نگاهی بیاندازید و ببینید آیا این دستبند 200 دلار می‌ارزد یا خیر.

پریا اقدامی
 

 
برگرفته از
Microsoft Band
لینک کوتاه

دیدگاه