حفاری اسرار ۱۸۰۰ ساله از معبد مار بال‌دار

نویسنده:

۰۶:۴۱:۲۳

 
بعد از اعلام اکتشافات اخیر پروژه Tlalocan، تحقیقات انجام یافته منجر به کشف آستانه سه اتاق واقع در زیر معبد مار بال‌دار در Teotihuacan شد. "ترزا فرانکو" (Teresa Franco)، مدیر موسسه ملی مردم‌شناسی و تاریخ (INAH)، بیان کرد که این و دیگر تحقیقات در حال توسعه توسط موسسه، فرصت منحصر به فردی برای درک عمیق فرهنگ در آمریکای میانه و جنوب غربی آمریکا ایجاد می‌کند.

پروژه Tlalocan: مسیر زیر زمین و راه‌هایی از دیگر فضاها و ساختارهای Teotihuacan، تبدیل به شواهدی از مطالعات نظام‌مند شد که در این مناطق، باستان‌شناسی شده است؛ این شواهد محققان را برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، فرضیه‌های تجدید نظر و حتی محاسبه گاه‌شناسی از یک کلان شهر که در طول هشت قرن توسعه داده شده بود، قادر می‌سازد. ترزا فرانکو اضافه کرد که این پروژه‌ای چند رشته‌ای است، که اجازه داده تا از فن‌آوری‌های پیشرفته، مانند ژئورادار، اسکنرهای لیزری و چند روبات طراحی شده توسط فارغ‌التحصیلان از موسسه پلی تکنیک ملی مکزیک استفاده شود. اطلاعات به دست آمده از استفاده از این ابزارها به محققان برای حفر تمام راه به آخرین بخش از یک تونل، کمک کرده است. این تونل 800 هزار سال قبل توسط مردم Teotihuacan بسته شده بود.

درست در عمق 15 متری (49.21 فوت) که به تونل 120 متری (393.70 پا) می‌رسد، و محققان را به  زیر معبد مار بال‌دار راهنمایی می‌کند. باستان شناسان در INAH در حال حاضر در 103 متری [337.92 فوت] این تونل می‌باشند. آن‌ها اعلام کردند که چیزی واقعا مهم در داخل سه اتاق بزرگ نهفته است، شاید حتی باقی مانده از شخصیت‌های مرتبط با این ساختار قدرتمند در Teotihuacán باشد.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
معبد مار بال‌دار
لینک کوتاه

دیدگاه