هنرمند ماهی‌های قرمز دوست‌داشتنی

نویسنده:

۰۶:۴۶:۴۰

 
هنرمند ژاپنی "رویوسوکه فوکاهوری" (Riusuke Fukahori) به طور گسترده‌ای از طریق وبلاگ‌های اینترنتی در سال 2012، برای نقاشی‌های رزین سه بعدی خود از ماهی‌های قرمز در ظروفی مانند کاسه و فنجان به رسمیت شناخته شد. او این تصاویر بیش از حد واقع بینانه را با دست در سطوح رزین نقاشی می‌کند. اگر چه او عمدتا بر روی رزین کار می‌کند، اما خود را به عنوان یک نقاش رزین نمی‌شناسد، بلکه خود را به عنوان نقاش ماهی‌های قرمز با موضوع "رستگاری ماهی قرمز" معرفی می‌کند. هنر او در سطح بین‌المللی به نمایش گذاشته شده است، از جمله، پروژه‌ای انفرادی در گالری بازل و جاشوا در نیویورک می‌باشد.
او می‌گوید "من نقاشی را از زمانی که یک کودک بودم دوست داشتم. در آن زمان، رویای من هنرمند مانگا (کتاب‌های کمیک) شدن بود. در 23 سالگی از مدرسه هنر فارغ‌التحصیل شدم و یک کار در یک شرکت پیدا کردم، اما کم‌کم متوجه شدم که آن‌چه که من واقعا به دنبالش بودم هنر است. سپس، وقتی که من 26 ساله بودم، تصمیم گرفتم کارم را ترک کنم و در مسیر تبدیل شدن به یک هنرمند پیش بروم. در حال حاضر با نگاهی به گذشته، می‌گویم که قطعا تصمیم درستی بوده است." فوکاهوری ادامه می‌دهد "من از زندگی روزمره بسیار الهام گرفته‌ام. اول از همه و بیشتر از همه ماهی‌های قرمز الهام بخش من بوده‌اند. آن‌ها را به عنوان حیوانات خانگی در استودیو نگه داشته‌ام. هر روز صبح در حالی که به آن‌ها غذا می‌دهم و تنگشان را تمیز می‌کنم، به رنگ و شکل آن‌ها نگاه می‌کنم."

او در حال حاضر مشغول به کار بر روی ظروف قدیمی، مانند سفال‌های زیر خاکی ایرانی یا قطعات قدیمی ساخته شده توسط سفال‌گران مشهور از گذشته، و هم‌چنین ایجاد آثار هنری دو بعدی و نقاشی‌های رنگ روغن می‌باشد.

  

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
نقاشی
لینک کوتاه

دیدگاه