انتقال موتور V-8 جدید AMG به مرسدس‌های دیگر

نویسنده:

۰۹:۱۰:۴۹

 اما رئیس مرسدس AMG، Tobias Moers، اخیراً اظهار داشته که نسخه شهری این موتور نیز از طریق خط تولید مرسدس بنز تولید شده و جایگزین موتورهای V-8 5.5 لیتری فعلی خواهد شد.
همان طور که احتمالاً حدس می زنید، هدف از این جایگزینی رعایت قوانین مرتبط با دود اگزوز در آمریکا، اروپا و چین است. این دو موتور به طور جداگانه تولید خواهند شد، به این ترتیب مرسدس بنز نسخه خاص خود و مرسدس AMG نسخه خاص خود را تولید خواهند کرد.

حتماً با خود فکر می‌کنید اگر موتور V-8 5.5 لیتری از رده خارج شود، مطمئناً موتور پرطرفدار مرسدس یعنی V-12 6.0 لیتری نیز مدت زیادی دوام نمی‌آورد. اما این‌طور نیست. موتور V-12 6.0 لیتری قرار است کلاً مورد بررسی قرار گیرد و از یک رانشگر هیبرید-الکتریکی بهره ببرد تا دود کمتری بیرون دهد. احتمال دارد این رانشگر جدید هیبریدی در رونمایی از Mercedes Maybach جدید سری S در ماه آینده در نمایشگاه LA Auto Show آغاز به کار کند.

موئرز در مورد محصولات مرسدس بنز در آینده نیز صحبت کرد. طبق این خبر، اتومبیل‌های مرسدس با گذشت زمان به سه بخش با نام‌های نسبتاً متفاوت تقسیم خواهد شد. مرسدس بنز به تولید محصولات اصلی این شرکت ادامه خواهد داد، اما تمام اتومبیل‌هایی که از نظر عملکردی معروف هستند، تحت عنوان مرسدس AMG تولید خواهند شد. بخش سوم نیز شامل اتومبیل‌های بسیار لوکس این شرکت است و تحت عنوان مرسدس Maybach تولید خواهد شد.

موئرز افزود احتمال وجود موتورهای دیزلی در AMG‌ها بسیار کم است، اما تمام AMG‌های دیفرانسیل عقب در آینده دیفرانسیل‌های استانداردی با لغزش محدود خواهند داشت. این خبر فوق‌العاده‌ای است. همچنین اگر می‌خواهید یک AMG GT بخرید، بدانید که تمام این اتومبیل‌های 2015 و 2016 به فروش رسیده است.

دلیل اهمیت این خبر
همیشه برخورداری از یک موتور منحصر به فرد در اتومبیلی که عملکرد بالایی دارد، اهمیت دارد. اما مرسدس همواره از طریق کاربرد موتورهای معمولی در اتومبیل‌های اصلی و سری AMG فوق العاده عمل کرده و شخصیت آن‌ها را از یکدیگر مجزا نگاه داشته است. غریدن مرسدس AMG GT، با صدای اگزوز موتوری V-8 همواره معرکه بوده است، اما احتمالاً این ویژگی موردپسند همه مشتریانی که به دنبال خرید سری E بوده‌اند، واقع نشده است.
موتور V-12 هیبردی برخی قابلیت‌های جالب دارد. اولین قابلیت و بارزترین آن‌ها کاربرد این موتور در یک اتومبیل فوق سریع AMG است، اما موئرز در حال حاضر در مورد اتومبیل رقیب یعنی LaFerrari صحبت می‌کند. در حال حاضر سری S از موتور V-12 برخوردار است و موتور جدیدی حداقل برای چند سال آینده جایگزین آن نخواهد شد. ما  موتور V-12 هیبریدی را در Maybach جدید یا تغییرات سری S در سال‌های آینده خواهیم دید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Mercedes-AMG GT
لینک کوتاه

دیدگاه