روزهای بد سامسونگ: سقوط ۶۰/۱ درصدی سود عملیاتی فصل سوم ۲۰۱۴

نویسنده:

۰۹:۱۱:۱۳

برترین تولید کننده اسمارت‌فون دنیا امروز گزارش مالی سه ماهه سوم ۲۰۱۴ خود را اعلام نمود. که شامل سود عملیاتی ۳.۹۰ میلیارد دلاری است.  این میزان تفریبا با پیش بینی های یک ماه پیش در این زمینه همخوانی کاملی دارد. اما بد نیست یادآوری کنیم این شرکت سه ماهه سوم ۲۰۱۳ را با سود ۹.۶ میلیارد دلاری پشت سر گذارده است. 
 
همچنین سود بخش موبایل سامسونگ که در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ رشد چشمگیری یافته بود، اکنون رو به کاهش گذارده است. سامسونگ در گزارش مالی امروز از درآمد ۱.۷۵ تریلیون وونی بخش موبایل در Q3 خبر داد، در حالی که این مقدار در مدت زمان مشابه سال گذشته ۶.۷۰ تریلیون وون بوده است. این آمار، ضعیف ترین عملکرد بخش موبایل سامسونگ از فصل دوم ۲۰۱۱ تا کنون به شمار می‌رود.
 
البته برخی معتقدند که بخشی از این کاهش درآمد، به دلیل پایین آوردن قیمت مدلهای قدیمی‌تر و توقف تولید برخی اسمارت‌فون‌های رده بالا رخ داده است. در حالی که فروش اسمارت‌فون‌های میان رده نسبت به قبل افزایش چشمگیری یافته، اما باز هم نتوانسته این کاهش درآمدها را جبران کند. و از سویی گلکسی نوت ۴ آنقدر دیر به بازار آمده که تاثیری در گزارش مالی فصل سوم نداشت و باید منتظر تاثیر آن در گزارش فصل چهارم باشیم.
 

عباس واحدی
 

برگرفته از
سود عملیاتی فصل سوم
لینک کوتاه

دیدگاه