اسمارت‌فون ۱۰۰ دلاری که مایکروسافت آن را بهتر از آیفون می‌داند

نویسنده:

۱۲:۲۸:۳۰


تنها یک شرکت پیدا شد که واقعا «رقابت با آیفون» را به تجارت موفقی تبدیل کند. اما سامسونگ برای دستیابی به چنین جایگاهی، سالیانه چند میلیارد دلار خرج بازاریابی و کمپینهای تبلیغاتی ضد اپل خود می‌کند. بله، بسیاری از شرکتها چنین پولهایی ندارند که صرف بازاریابی و تبلیغات کنند، لذا شانس چندانی هم در چنین رقابتی ندارند.
 
و البته مایکروسافت با بازاریابی از طریق حمله به اپل چندان غریبه نیست. داستان رقابت اسطوره‌ای و بسیار قدیمی مک و پی‌سی همچنان ادامه دارد.  تازه‌ترین تلاش آنها در این زمینه، یکی از جدیترین و شاید مضحک‌ترین حملات مایکروسافتی است.
 
چند روز پیش اکانت تویتر نوکیا آمریکا (که پس از معامله چند میلیارد دلاری، اکنون توسط مایکروسافت اداره می‌شود)  توییتی را با هشتگ #TeamLumia منتشر کرده و از کاربران پرسیده بود: «می‌توانید به ما بگویید کدام یک معامله بهتری است؟»
 

و البته یک اینفوگرافیک کوچک هم پیوست این توییت بود.
 
در سمت چپ این تصویر یک دستگاه آیفون قرار دارد که زیر آن نوشته موبایل‌های رقیب، و قیمت ۷۰۰ دلاری در زیر آن درج شده. در سمت راست هم می‌توانید مجموعه بزرگی از محصولات مایکروسافت را ببینید که اسمارت‌فون لومیا ۶۳۵ با قیمت ۱۰۰ دلار در میان آنها جای گرفته است. در کنار آن هم یک شارژر قابل حمل، هدفونها، نرم افزار آفیس موبایل، اشتراک اکانت وان درایو، یک اسپیکر بلوتوث قابل حمل، بازی‌های رایگان ایکس باکس و… جای گرفته‌اند که قیمت مجموع آنها ۲۶۹.۹۹ دلار درج شده است.
 
شاید در پاسخ آخرین تلاش مایکروسافت در زمینه تبلیغات اسمارت‌فونی، یکی از جملات مشهور اسکار وایلد بهترین توضیح باشد. هنگامی که وی در توصیف شخصی گفته بود: «کسی که قیمت هرچیزی را می‌داند و ارزش هیچ چیز را نمی‌داند.»
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
Lumia 635
لینک کوتاه