بررسی هدست واقعیت مجازی سونی

نویسنده:

۰۸:۰۰:۲۰

این هدست بسیار کامل‌تر از هدست Oculus است؛ زیرا نه تنها قسمت اصلی که جلوی چشم‌ها قرار می‌گیرد، یک محصول تمام و کمال به نظر می‌رسد، بلکه یک هدبند پلاستیکی نیز در این هدست جای دارد. پوشیدن و سفت کردن این هدست روی سر اصلاً کار سختی نیست و به عنوان یک هدست آزمایشی کاملاً ایمن به نظر می‌رسد.

با این حال، احتمالاً تغییراتی برای متعادل کردن وزن آن باید صورت گیرد. شرکت صونی قرار است محل برخی از سیم‌های آن را تغییر دهد. همچنین دریچه کوچکی نزدیک دماغ وجود دارد. این دریچه زیاد باعث حواس‌پرتی نمی‌شود و اتفاقاً در صحنه‌های بسیار جدی و حساس باعث می‌شود که فراموش نکنید هنوز در دنیای واقعی زندگی می‌کنید.

Morpheus از یک صفحه نمایش 1080 پیکسلی بهره می‌برد. از شرکت سونی پرسیدیم که آیا بازی God of Dreams در 4K به پایان می‌رسد، این شرکت هیچ پاسخ امیدوارکننده‌ای نداد. هدست سونی بسیار مناسب است، اما متوجه شدم که گاهی برخی از اشیا با لبه‌های ناصاف رندر می‌شوند. همچنین متوجه شاتر عجیب سرعت فریم شدم. این مشکلی است که در Oculus نیز وجود دارد.
دید 90 درجه‌ای این هدست، در مقابل دید 110 درجه‌ای Oculus دچار کمبود است، اما به ندرت متوجه این تفاوت می‌شوید که احتمالاً در محصول نهایی اصلاح خواهد شد.
بازی‌هایی که برای این هدست ارائه شده‌اند عبارتند از Eve: Valkyrie، The deep، The street Luge، Morpheus castle. Eve: Valkyrie یک بازی فضایی است، The deep در اعماق دریا اتفاق می‌افتد، در بازی The street luge سوار بر یک سورتمه می‌شوید و Morpheus castle یک بازی برای نشان دادن قابلیت‌های حرکتی در Morpheus  است.
یکی از مشکلاتی که به هنگام تجربه واقعیت مجازی ممکن است به آن دچار شوید، حالت تهوع و استفراغ است. اما وضوح و تأخیر کم هدست Morpheus باعث می‌شود که کمتر دچار این حالت شوید.
توضیح واقعیت مجازی با کلمات ممکن نیست. واقعاً باید از هدست‌های واقعیت مجازی مانند Morpheus استفاده کنید تا متوجه معنای واقعی آن شوید.

البه هنوز تغییرات بسیاری باید در این هدست صورت گیرد، به عنوان مثال لبه‌ها تیز و اشیا نسبت به صفحه نمایش HD وضوح کمتری دارند. اما شرکت سونی کاملاً مصمم است که این مشکلات را قبل از عرضه هدست Morpheus به بازار، رفع کند.
اما این که چه زمانی این محصول وارد بازار می‌شود، مشخص نیست. اما مطمئنم زمانی که واقعیت مجازی را تجربه کنید، به اندازه من هیجان زده خواهید شد. واقعیت مجازی بخش گمشده پلی‌استیشن 4 بود و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Morpheus
لینک کوتاه

دیدگاه