اپلیکیشن تشخیص نوع پرندگان از طریق صدای آن‌ها + ویدیو

نویسنده:

۰۱:۲۹:۰۸


اپلیکیشن Warblr که به تازگی در سایت Kickstarter ارائه شده است، نوع پرندگان را از طریق صدای آن‌ها تشخیص می‌دهد.
این اپلیکیشن که شبیه اپلیکیشن‌هایی مانند Shazam و SoundHound عمل می‌کند، با استفاده از گوشی همراه شما، صدای پرندگان مجاور را ثبت کرده، سپس آن را از طریق الگوریتم‌های یادگیری پیچیده ماشینی تجزیه‌وتحلیل می‌کند و نوع پرنده را تشخیص می‌دهد.

احتمالاً روش کار این اپلیکیشن بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما شناسایی صدای پرندگان نسبت به شناسایی یک آهنگ پیچیده‌تر است. برخلاف آهنگی که شما از رادیو می‌شنوید، آوازهای پرندگان تنها توسط یک خواننده خاص خوانده نمی‌شوند. صدای جیک جیک و آواز پرندگان با ریتم‌ها و سرعت‌های مختلفی خوانده می‌شوند، در نتیجه حتی شناسایی آواز یک پرنده از میان یک نوع خاص نیز احتمالاً دشوار است. الگوریتم‌های Warblr باید تمام این موارد را در نظر بگیرند. لازم به ذکر نیست که گاهی هر کدام از پرندگان، رپرتوارهای مختص خود را در آهنگ‌ها دارند که البته بسیار تحسین‌برانگیز است.

با این حال، علیرغم تمام مهارت‌های پیچیده پردازش صدا که در پشت صحنه صورت می‌گیرد، به نظر می‌رسد استفاده از این اپلیکیشن به سادگی کاربرد Shazam است. تنها کافی است اپلیکیشن را اجرا کنید، روی دکمه فشار دهید و منتظر بمانید تا اپلیکیشن Warblr معجزه کند. این اپلیکیشن پس از تجزیه‌وتحلیل و شناسایی پرنده، اطلاعات مربوط به آن پرنده همانند نام، نوع، خصوصیات شخصیتی و غیره را برایتان نمایش می‌دهد. در نهایت شما می‌توانید از اختلاف نظراتی که میان شما و دوستانتان بر سر نوع پرنده اتفاق می‌افتاد، جلوگیری کنید.

در حال حاضر هنوز تولید این اپلیکیشن به اتمام نرسیده، اما سازندگان آن اخیراً پروژه خود را به سایت Kickstar انتقال داده‌اند تا بودجه‌ای 50 هزار پوندی برای آن جمع‌آوری کنند. پیش‌بینی می‌شود این اپلیکیشن در بهار سال 2015 ارائه شود. این بهترین زمان برای چنین اپلیکیشنی است؛ زیرا پرندگان دوباره در اوایل صبح سروصدا می‌کنند. در ابتدا تنها برای پرندگان آمریکا کار می‌کند، اما سازندگان آن امیدوارند بتوانند هر چه سریع‌تر نسخه آمریکای شمالی را نیز پس از نسخه اول ارائه دهند.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
Warblr
لینک کوتاه

دیدگاه