بازگشت پرسروصدای Lister Cars با یک اتومبیل فوق‌سریع ۳ میلیون دلاری

نویسنده:

۰۱:۳۹:۳۴

این شرکت که در شهر کمبریج واقع شده، اعلام کرده قصد دارد یک سوپراتومبیل به قیمت 3.2 میلیون دلار بسازد که موتوری V-12 7.8 لیتری و سوپر شارژ داشته و 1000 اسب بخار توان تولید می‌کند. این اتومبیل فناوری هیبریدی پیشرفته‌ای ندارد و تنها از قدرتی آنالوگ که توسط راننده کنترل می‌شود، برخوردار است.

مدیرعامل Lister Cars در گفتگو با Auto Express اظهار داشت اتومبیل موردنظر که هنوز نام ندارد، برای رقابت با غول‌های دنیای اتومبیل همچون LaFerrari، McLaren P1، Pagani Huayra و Koenigsegg Agera طراحی خواهد شد. شرکت لیستر قصد دارد کل این اتومبیل را از اول طراحی کند و حتی موتور عظیم‌الجثه آن را نیز خودش طراحی کرده و بسازد.
این اتومبیل هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، در نتیجه تمام طرح‌ها و اهداف لیستر در مرحله اولیه هستند. مدیر عامل این شرکت معتقد است شنا کردن به سمت بالا کار راحتی نیست و دنیای اتومبیل‌های فوق‌سریع، پر از کوسه‌های خشمگین و خونخوار است.

وی افزود: «ما قصد نداریم سریع‌ترین اتومبیلی را که می‌توانیم بسازیم، اما می‌خواهیم اتومبیلی بسازیم که نام لیستر را با محصولی که رقیبی در جهان ندارد، در ذهن مردم جای کند».
تاکنون شرکت لیستر درمسابقات جهانی رتبه‌هایی به دست آورده است، در نتیجه این شرکت خیلی هم از اول شروع نمی‌کند.
این شرکت به دلیل اتومبیل‌های مسابقه‌ای Knobbly در دهه 1950 معروف است. در آن زمان اتومبیل فوق‌سریع Jaguar در مسابقه British Empire Trophy در سال 1957 برنده شد.
همچنین احتمالاً به دلیل نام Storm که در دهه 1990 مسابقه داد، با نام لیستر آشنا هستید. این اتومبیل مسابقه‌ای از یک موتور V-12 7.0 لیتری برخوردار بود که پس از جنگ جهانی دوم بزرگ‌ترین موتوری بود که درون یک اتومبیل قرار گرفت. این اتومبیل تا سال 2006 سریع‌ترین اتومبیل چهار سرنشین دنیا بود.

شرکت لیستر کارز پس از حدود 25 سال غیبت، در سال 2013 دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Lister
لینک کوتاه

دیدگاه