نمایش ۶۰ اثر از شاهکارهای دیده نشده ایتالیا

نویسنده:

۰۵:۴۴:۴۱

 
موسسه هنر شیکاگو نمایشگاهی به نام " Strokes of Genius" شامل بیش از 80 شاهکار ایتالیایی از مجموعه شیکاگونز ژان و استیون گلدمن را ارائه می‌دهد. این نمایشگاه با تمرکز بر دوره منریسم و اوایل باروک، حدود 60 نقاشی که پیش از این هرگز در انظار عمومی دیده نشده را به نمایش می‌گذارد. مالکیت این آثار، مربوط به مطالعه بر شکل‌های "باچو بندینلی" (Baccio Bandinelli) تا ترکیب‌بندی در طراحی‌های "سالواتور روزا" (Salvator Rosa) می‌باشد. هم‌چنین بیست نقاشی دیگر قابل توجه از مجموعه گلدمن، از جمله شاهکارهای "پیترو دا کورتونا" (Pietro da Cortona)، "کارچی" (Carracci)، و "فرانچسکو سالواتی" (Francesco Salviati) نشان داده شده است.

در این نمایشگاه بسیاری از هدایای وعده داده شده از طرف گلدمن به موسسه هنر، در کنار حدود 20 اثر مرتبط از چاپ و نقاشی نیز به نمایش گذاشته شده است. این آثار بستر تاریخی بهتری را برای نمایش شاهکارهای این دوره شگرف از هنر ایتالیایی ارائه می‌کند. این نمایشگاه با نمایش نقاشی‌هایی از اواخر قرن 15 تا اواسط قرن 17 با توجه به عملکرد مورد نظر خود در "هنر ترکیب‌بندی" متمرکز می‌باشد.

نمایشگاه بر اساس نوع نقاشی (فیگور، مطالعات سر و طراحی‌های ترکیبی) سازماندهی شده است؛ و اغلب به عنوان نقاشی‌هایی برای توسعه هنر نقاشی، مجسمه‌سازی، و هنرهای تزئینی نمایش داده شده‌اند. در واقع این مجموعه یک فرصت منحصر به فرد برای مشاهده بیشتر از یک مطالعه برای یک پروژه واحد را فراهم می‌کند. ورق‌های متعدد تهیه شده بر روی صفحه نمایش برای یک اثر اجازه می‌دهد تا بیننده شاهد روند فکری هنرمند در یک مرحله خاص و تغییر ایده او در حالی که به جستجو برای پیدا کردن فرم مناسب طراحی است، باشد.
 
یاسمن فراهانی فرد
 
 

برگرفته از
Strokes of Genius
لینک کوتاه

دیدگاه