انقلابی جدید در سیستم روشنایی کلیسای سیستین واتیکان

نویسنده:

۰۶:۱۳:۴۵

 
کلیسای سیستین برای جلوگیری از تعداد زیاد بازدیدکنندگان که برای دیدن بزرگترین گنج هنری کلیسای رومن کاتولیک وارد می‌شوند، با استفاده از فن‌آوری‌های دیجیتال، زمان اقامت آن‌ها را محدود کرده است. سیستم‌های روشنایی و تهویه مطبوع جدید برای این کلیسا پیاده سازی شده است و این مکان جایی است که از اواسط قرن 15 در آن پاپ انتخاب شده است.

در هر سال حدود 6 میلیون گردشگر از کلیسای سیستین و سقف نقاشی شده توسط میکل آنژ و تصور او از قضاوت نهایی بر روی دیوار محراب دیدن می‌کنند. آنتونیو پائولوچی (Antonio Paolucci)، مدیر موزه واتیکان گفت "اما از این به بعد تعداد بازدیدکنندگان بیشتر نخواهد شد." اگرچه گردشگران زمان کمتری برای بازدید خواهند داشت.

"با شروع ماه‌های اولیه سال 2015، بازدیدکنندگان امکانات ویژه برای دیدن از موزه واتیکان دریافت می‌کنند؛ یکی از این امکانات ارائه "عینک هوشمند" یک بار مصرف، شبیه به عینک گوگل، می‌باشد. این عینک آن‌ها را قادر به کشف سیستین به صورت عمیق‌تر در تاریخ و D3 خواهد ساخت."

شرکت آلمانی OSRAM بیش از 7000 دیود ساطع نور (LED) را در یک ساختار ریل مانند بر دیوار کلیسا، برای حفاظت از آثار هنری و ارائه روشنایی بهتر ارائه کرده است. آن‌ها 90٪ کمتر از سیستم قبلی برق استفاده خواهند کرد. از اثرات قابل توجه دیگر استفاده از چراغ‌های جدید نمایش بهتر و دقیق‌تر خطوط واقعی نقاشی می‌باشد که توسط استاد رنسانس بسیار ظریف نقاشی شده است.
مانند بسیاری از محبوب‌ترین جاذبه‌های فرهنگی ایتالیا، موزه واتیکان نیز در حال مبارزه برای مقابله با افزایش تعداد بازدید کنندگان است.
 
یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
کلیسای سیستین واتیکان
لینک کوتاه

دیدگاه