تأیید عرضه اوپتیمای جدید کیا در ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۷:۰۳:۳۳


شرکت کیا با ارائه نسخه کاملاً جدید اوپتیما در سال آینده، رقیب Ford Mondeo، VW Passat و Vauxhall Indignia خواهد شد. این اتومبیل طرح تیزتری داشته و داخل آن کیفیت بهتری دارد. این اتومبیل می‌تواند رانشگر دیزلی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی داشته باشد. ما توانستیم این اتومبیل را در مرکز طراحی جدید کیا، Namyang، نزدیک شهر سئول ببینیم.

اگرچه اجازه نداشتیم عکس بگیریم، اما می‌توانیم بگوییم که طرح این اتومبیل دقیقاً شبیه اتومبیل فعلی است. ظاهر اتومبیل قبلی را با یک گریل عریض دماغ ببری که از هر دو طرف به چراغ‌های جلو متصل شده، تصور کنید، در حالی که چراغ‌های عقب آن خمیده‌تر و بزرگ هستند. مدلی که از موتور بنزینی بهره می‌برد، هواکش‌های تیزتر و بسیار خشن‌تری در سپر جلو دارد، در حالی که مدل هیبریدی یک گریل بریده دارد که به هنگام نیاز به خنک‌سازی، باز می‌شود. به‌کارگیری منحنی‌های نرم‌تر در سپر جلو، چرخ‌های خاص و سپر عقب عریض‌تر باعث می شود که مقاومت آیرودینامیکی کاهش یابد.

فناوری و داخل اوپتیمای جدید
یکی از تمرکزهای اصلی کیا در اتومبیل‌های جدیدش افزایش کیفیت داخل کابین است. کیفیت داخل اوپتیمای جدید نیز بهبود یافته است. استفاده از صندلی‌های چرمی و صفحه نمایشی بزرگ‌تر و جدید در داشبورد چرم‌پوش این اتومبیل حائز اهمیت است. سوئیچ‌های مشکی رنگ آن که در ردیف‌های افقی چیده شده، یادآور جدیدترین طرح کابین BMW است.

مشخصات دیگری اعلام نشده است، اما مسئولان کیا تأیید کردند که مدل جدیدی که ویژگی‌های موتور دیزلی 1.7 لیتری CRDi را دارد، ارائه خواهد شد. مدت کوتاهی پس از آن، مدل‌های دارای موتور هیبریدی و یک پلاگین هیبریدی نیز ارائه می‌شود. به گفته رئیس تجارت بین‌الملل شرکت کیا، Spencer Cho، این شرکت به دنبال ارائه سری موتورهای برقی پیشتاز با پلاگین است.

وی گفت: «به اتومبیل برقی Soul EV نگاه کنید، غیر از تسلا، این اتومبیل بیشترین طرفدار را میان رقبایش دارد. به همین صورت ما سعی داریم تا سری اتومبیل‌های برقی را برای پلاگین‌های هیبریدی نیز گسترش دهیم».
وی همچنین اعلام کرد یک رانشگر هیبردی الکتریکی-دیزلی در حال تولید بوده و مدل اوپتیما نیز به ویژه برای بازار اروپا در حال تولید است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Kia Optima 2015
لینک کوتاه

دیدگاه