معرفی دستگاه جدید Nintendo در زمینه سلامت

نویسنده:

۱۱:۱۹:۲۸


رئیس شرکت Nintendo، Satoru Iwata، جزئیات این دستگاه را طی جلسه‌ای برای سرمایه‌گذاران شرکت در توکیو اعلام کرد.

وی گفت: «مطمئناً همه می‌دانیم که کیفیت خواب بر روی سلامت ما تأثیرگذار است. بیشتر ما می‌دانیم که خستگی مداوم در زندگی روزمره، برخورداری از سلامت کامل را دشوار می‌سازد. خستگی و خواب موضوعاتی هستند که مجسم کردن آ‌ن‌ها به صورت واقعی‌تر راحت نیست. ما در شرکت Nintendo معتقدیم که اگر بتوانیم خواب و خستگی را مجسم کنیم، برای بیشتر افراد مناسب خواهد بود».

محصولات بسیاری در بازار وجود دارند که الگوهای خواب را ردیابی می‌کنند، مانند Fitbit یا اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های خاص. هدف این شرکت تسهیل این فرآیند و ترکیب آن با سرگرمی است.

طرح مورد نظر Nintendo ایجاد کاربرد مداوم از دستگاه‌ این شرکت با حداقل ناسازگاری ممکن است. طبق گفته رئیس این شرکت، این دستگاه جزو ابزارهای پوشیدنی نیست و برای استفاده از آن لازم نیست بر روی بدن قرار گیرد. این شرکت اعلام کرد با شرکت Resmed همکاری خواهد کرد تا خودش حسگر دستگاهش را بسازد. شرکت Resmed یک شرکت آمریکایی است که برای بیماران مبتلا به آپنه خواب، دستگاه‌های ردیاب خواب می‌سازد.

وی گفت دستگاه مورد نظر به صورت خودکار ردیابی خواب کاربر را آغاز خواهد کرد و نیازی نیست که کاربر دکمه‌ای را فشار دهد یا کار دیگری انجام دهد. ذهن همه افراد زمانی که به رختخواب می‌روند، آسوده نیست. راه‌اندازی دستگاه برای ردیابی خواب قبل از رفتن به رختخواب، خود می‌تواند توانایی ما در خواب را تغییر می‌دهد.
زمانی که حسگر QOL این دستگاه داده‌ها را دریافت کند، آن‌ها را به سرورهای کلاد Nintendo ارسال می‌کند. این داده‌ها پس از تجزیه‌وتحلیل به صورت خودکار به گوشی هوشمند، تبلت، سیستم بازی Nintendo یا دستگاه‌های دیگر کاربر ارسال می‌شوند. سپس کاربر می‌تواند این داده‌ها را بررسی کند. در نهایت نرم‌افزار دستگاه، کاربر را دقیقاً راهنمایی می‌کند که چگونه سطح خستگی خود را کاهش دهد، به عنوان مثال به وی می‌گوید بیشتر ورزش کند یا غذاهای سالم‌تری بخورد.

شرکت Nintendo هنوز نامی برای این دستگاه تعیین نکرده و حتی خود دستگاه را نیز نشان نداده است. این شرکت اعلام نکرده دقیقاً چه زمانی این دستگاه را وارد بازار خواهد کد. طبق گفته رئیس این شرکت، این دستگاه در سال مالی آینده این شرکت که از آوریل 2015 آغاز و در مارس 2016 پایان می یابد، ارائه خواهد شد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Nintendo
لینک کوتاه

دیدگاه